• Головна
  • Сільська бібліотека, як центр життя громади. Або як повернути читачів?
15:05, 12 квітня 2019 р.

Сільська бібліотека, як центр життя громади. Або як повернути читачів?

Сільська бібліотека, як центр життя громади. Або як повернути читачів?

У Ружині відбулась зустріч бібліотекарів сіл, які ще не об’єднались з фахівцями Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEADз Європою» та Мінрегіоном України, та обласної бібліотеки імені Олега Ольжича.

«Мотивували бібліотекарів необ'єднаних громад району до змін у роботі. Говорили про нові можливості, які з'являються в умовах децентралізації, адже до об’єднання, місцева влад фактично не зацікавлена у діяльності бібліотек. Наразі бібліотеки стали непопулярним пунктом книговидачі», - наголошує Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського ЦРМС.

Під час зустрічі сільським бібліотекарям презентували досвід реформування мережі закладів в ОТГ та розповіли про креативні проекти, які реалізовували їх працівники. В результаті активізації самих фахівців у громадах вдалось створити нові центри сільського життя для молоді, дітей та дорослих.

«Бібліотеці сьогодні потрібно конкурувати із інтернетом за читача, тому трансформація нашої роботи, поглядів та дій має відображати бажання людини. Що хочуть чути та бачити діти? Як зацікавити молодь вийти з Instagramі прийти на наш захід у бібліотеку? Знайшовши ці відповіді ми побачимо читачів», - вважає Галина Козаченко, фахівець Житомирської обласної бібліотеки імені Олега Ольжича.

Такі зустрічі із фахівцями необ’єднаних громад мають на меті сформувати розуміння, що реформа децентралізації дозволяє покращити умови та якість роботи закладів гуманітарної сфери. Крім того, створення якісної культурної послуги в громаді сприятиме зростанню свідомості мешканців.

«Сьогодні нам відкривають нові можливості, зокрема грантові проекти. Але потрібно навчитись їх використовувати. Це процес складний та потребує залучення нових фахівців. Ми відкритті до нового і шукаємо знання, тому сьогодні ми всі тут», - переконана Світлана Загороднюк, методист Ружинської центральної бібліотеки.

Нагадаємо, що 25 березня у Житомирському ЦРМС відбувся навчальний семінар «Проектний менеджмент для бібліотекарів», на якому понад 30 бібліотекарів об’єднаних громад переймали досвід написання та реалізації проектів трансформації бібліотечного простору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...