• Головна
  • Формування нової політики поводження зі сміттям в громадах. Етап державних закупівель
14:27, 16 квітня 2019 р.

Формування нової політики поводження зі сміттям в громадах. Етап державних закупівель

Формування нової політики поводження зі сміттям в громадах. Етап державних закупівель

Фахівці 11 громад Житомирщини розпочали навчання на четвертому модулі тренінгу «Державні закупівлі та укладання договорів із послуг із поводження з ТПВ» в рамках проекту «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ». Цей проект реалізовує Програма «U-LEADз Європою» для громад трьох пілотних областей Волині, Житомирщини та Дніпропетровщини.

«Цей модуль допоможе фахівцям громад сформувати чітке бачення державних закупівель у сфері поводження з ТПВ. Ми працюватимемо три дні, матимемо теоретичні лекції та практичні вправи з проблематики організації системи збирання відходів», - наголосивСергій Пономарьов, регіональний координатор проекту.

В перший день навчання учасники ознайомились із системою правового регулювання делегування, закупівлі та укладання договорів щодо надання послуг з поводження з побутовими відходами в Україні. Також, фахівцям громад розповіли про міжнародні стандарти у цій сфері та практику проведення таких закупівель в європейських країнах.

Наступний день навчань передбачає розгляд концентрованого підходу до розвитку системи збирання відходів та проведення розрахунків й аналізу для визначення економічної ефективності, залучення інвестицій та працевлаштування місцевого населення.

«Ці навчання дуже насичені. Багато нових практик та даних дозволяють нам швидко змінювати свою ситуацію в громаді. Овруцька громада спільно з Олевською, Словечанською та Народицькою вже напрацювала проект, який позитивно вплине на систему збору та утилізацію сміття», - розповіла Оксана Левківська, начальник управління економічного розвитку та інвестицій Овруцької ОТГ.

Завершальний день навчань передбачає обговорення низки тем, які дозволяють залучити до формування нової політики поводження з ТПВ різні цільові групи. Зокрема, особливі приватні партнери, або безхатченки, які зможуть отримати допомогу суспільства у процесі створення системи збору сміття.

Окрему увагу фахівці проекту приділили питанням державно-приватного партнерства, як механізму реалізації проектів у цій сфері. У рамках проекту планується проведення ще низки навчальних заходів для фахівців 11 громад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...