• Головна
  • Місто Новоград-Волинський може втратити мільйони гривень
14:00, 8 травня 2019 р.

Місто Новоград-Волинський може втратити мільйони гривень

Місто Новоград-Волинський може втратити мільйони гривень

Міста та ОТГ Житомирщини можуть втратити мільйони гривень.  АМУ категорично проти скасування роздрібного акцизу з тютюну

У Парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків та зборів» (№10154-1 від 20.03.2019), яким, зокрема, пропонується скасування норми справляння роздрібного акцизу з тютюну.

Асоціація міст України вважає вказані ініціативи порушенням Конституції України, Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки вони не містять механізму компенсації місцевим бюджетам втрат акцизного податку або джерел додаткових надходжень для досягнення їх збалансованості. А втрати місцевих бюджетів України через скасування роздрібного акцизу з тютюну складуть понад 2,4 млрд. грн. та призведуть до їх розбалансування через відсутність компенсатора таких втрат.

Консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Житомирському РВ АМУ Сергій Гаращук пояснює: «Якщо цей податок відмінять, то бюджети органів місцевого самоврядування зазнають чималих втрат. Це великі суми у місцевих бюджетах, які громади можуть спрямувати на оновлення комунальної інфраструктури, будівництво та ремонт доріг, благоустрій, громадський транспорт, ремонт будівель, заходи з енергоефективності, освітлення вулиць, покращення стану ЖКГ та інші напрями».

Також експерт зауважує, саме громади постійно контролюють надходження цього податку, проводять перевірки суб’єктів підприємництва та інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Так, у минулому році Олевська міська ОТГ провела незвичну інформаційну кампанію «Купуючи цигарки, алкоголь та бензин – вимагайте чек!»:   порахували, скільки цигарок випалюють її мешканці в день та скільки коштів має надійти у місцевий бюджет. Пояснили мешканцям усе на конкретному прикладі.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...