• Головна
  • Комунальні заклади Баранівської ОТГ зменшили енергоспоживання завдяки системі енергоменеджменту
09:54, 14 травня 2019 р.

Комунальні заклади Баранівської ОТГ зменшили енергоспоживання завдяки системі енергоменеджменту

Комунальні заклади Баранівської ОТГ зменшили енергоспоживання завдяки системі енергоменеджменту

Баранівській ОТГ завдяки заходам з енергоефективності та впровадження системи енергоменеджменту вдалось зменшити споживання енергоресурсів. Про це, заявив Юрій Савич, головний спеціаліст з організації ефективного використання енергії Баранівської міської ради на семінарі для фахівців громад у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEADз Європою» та Мінрегіоном України.

«Кілька днів тому ми провели нараду з енергоменеджерами структурних підрозділів та відповідальними особами закладів бюджетної сфери громади. Говорили про результати роботи у 2018 році та за 4 місяці цього року. Приємно відзначити, що позитивна динаміка по зменшенню енергоспоживання, започаткована у минулому році, продовжилася й у 2019-му. Це є ключовим свідченням, що система енергоменеджменту в громаді діє», - наголосив Юрій Савич, головний спеціаліст з організації ефективного використання енергії Баранівської міської ради.

В рамках проекту Угоди мерів, підписантом якої є Баранівська міська рада, у 2018 році було затверджено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату громади. Цей документ чітко регламентує діяльність всіх органів влади та комунальних підприємств у сфері енергоменеджменту.

«Досвід Баранівської громади показує наскільки швидкими можуть бути зміни, перед усім у свідомості людей, які сьогодні дивляться на проекти та об’єкти з погляду витрати ресурсу та його ефективного використання. І це дозволяє швидко змінювати міста та села», - переконує Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського ЦРМС.

Фахівці громад переймали досвіт впровадження енергоефективних проектів та систем енергоменеджменту. Особливу увагу спікери звернули на організацію системи моніторингу споживання енергоресурсів.Олександр Гончарук, фахівець департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради презентував учасникам технічні засоби для проведення енергомоніторингу.

«Такі семінари важливі, аби ми змінили своє бачення проектів з енергоефективності. Адже це не просто утеплення фасаду чи заміна вікон. Це спосіб мислення та постійна комунікація з мешканцями», - переконаний Олександр Пінцов, перший заступник голови Попільнянської селищної ради.

Нагадаємо, що Юрій Савич та Олександр Гончарук пройшли відповідне навчання завдяки Програмі «U-LEADз Європою»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...