24 червня розпочинається Петрів піст: що не можна робити, традиції, правила

24 червня розпочинається Петрів піст: що не можна робити, традиції, правила

Петрів піст - це один з найперших і древніх церковних постів. Він займає друге місце за важливістю після Великого посту. Проводиться в честь двох найперших учнів Христа - Петра і Павла. Але дата поста завжди «плаває», так як залежить від Трійці. Коли ж піст пройде в 2019 році і як потрібно себе вести, що можна їсти під час цього посту.

Історія виникнення Петрового посту

Цей піст дуже шанується, так як проводиться в честь найбільших апостолів Христових - Петра і Павла, які були першими учнями Христа. Тому їх ще називають першоапостолами.

Виник піст в 337 році, коли в Константинополі і Римі спорудили перші храми в ім'я першоапостола. Освячення константинопольського храму стало початком Петрового посту.

Петрів піст прив'язаний до двох дат: тиждень після Трійці і день освячення константинопольського храму. Остання подія відбулася 12 липня за новим стилем (29 червня за старим). Саме цей день і вважається днем ​​завершення посту. А ось початком посту служить сьомий день після П'ятидесятниці (Трійці).

Таким чином, в 2019 році Петрів піст триватиме з 24 червня по 11 липня (останній день посту). 12 липня піст вже закінчено і всі обмеження знімаються.

Через те, що день Трійці «плаваючий», відомі випадки, коли найкоротший Петрів піст тривав всього тиждень, а найдовший - шість тижнів.

Петрів піст: традиції і що можна робити

Традиційно в Петрів піст треба постити, за винятком тих днів, коли обмеження в харчуванні не такі суворі, як при Великому пості.

Також кожен день віруючі ходять до церкви на молебень.

Піст потрібно провести в смиренні, молитвах і обмеженнях в їжі. Потрібно попросити вибачення у всіх, перед ким людина винна, згладити всі конфлікти, пробачити кривдників, повернути борги.

Піст повинен проходити в молитвах, читанні Біблії, смиренні, відмови від обжерливості і перелюбу, в миролюбності і благодаті.

У Петрів піст не можна:

справляти весілля;

вживати спиртне і потурати своїм шкідливим звичкам;

їсти м'ясо, молоко і яйця;

сваритися і лаятися;

брехати, ображатися, затівати конфлікти;

вступати в інтимну близькість;

вести дозвільний спосіб життя.

Протягом усього посту діє обмеження на м'ясо, яйця і молоко. Ці продукти не можна вживати ні в якому вигляді, навіть в інших стравах, де використовуються дані інгредієнти.

Також не можна вживати рослинне і вершкове масло, смалець.

У середу і п'ятницю не можна їсти навіть рибу.

А ось в суботу та неділю, а також у дні-свята в ім'я великих святих можна рибу включити в свій раціон.

Традиційно в Петрів піст їдять пироги-рибники, холодник (холодний суп на квасі), пісний борщ.

Днів, коли зовсім не можна їсти, в Петровому пості немає. Хліб грубого помелу, вода, овочі і фрукти, різні каші - це все можна їсти в піст. А в деякі вже названі дні допускається і риба.

Петрів піст традиції і прикмети

Петрів піст потрібно провести в покорі і очищення душі

У день початку Петрового посту (24 червня) можна робити генеральне прибирання і затівати великі роботи по дому. Звичайно, в житлі повинно бути чисто. Бажано прибрати ще напередодні посту, але якщо ви не встигли, то допускається невелике прибирання в понеділок 24 червня. Але воно повинно бути легким і поверхневим. В інші дні прибирання допускається.

Якщо зробити генеральне прибирання в день початку поста, то так можна привернути біду.

Також, згідно з прикметами, в перший день посту треба вмитися водою з природного джерела: річка, джерело, струмок. Якщо це зробити, то людина отримає очищення помислів і міцне здоров'я.

Проводити весілля в Петрів піст не можна - сім'я буде неміцною, буде багато сварок і непорозумінь, що в підсумку закінчиться розлученням.

І що найрадісніше - люди, які придержуватимуться всіх правил посту і не порушать їх, будуть благословенні Господом, який дарує їм процвітання, довголіття і везіння в житті.

Петрів піст традиції заборони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі