• Головна
  • Що означає Івана Купала? Традиції і прикмети свята
10:31, 6 липня 2019 р.

Що означає Івана Купала? Традиції і прикмети свята

Івана Купала

Івана Купала

Свято Івана Купала, або Купали - традиційне свято українців з давніх часів.

Утім, святкували його не тільки українці, а й багато інших народів на теренах Східної Європи. Для західних народів Купали об'єдналося в один день з літнім сонцестоянням, але у більш східних стало самостійним святом, яке зараз навіть відзначають двічі - за юліанським і григоріанським календарями: ніч з 23 на 24 червня і з 6 на 7 липня.

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua розповідає про традиції та історію свята Івана Купала.

Івана Купала 

В українців свято Купали збереглося в найбільш архаїчному вигляді - тобто святкування Івана Купали на наших землях найбільш схоже на те, як зустрічали цей день наші далекі предки.

Купали також називали просто Іваном або Іоаном - це завжди було обрядове свято, присвячене найвищого розквіту сил природи і зростання нового врожаю. Пізніше, після приходу на наші землі християнства, Івана Купала "об'єднали" з Різдвом Івана Хрестителя - так цей день і почали відзначати 7 липня, хоча багато хто до цих пір вважають за краще святкувати в ніч з 23 на 24 червня.

У всіх культурах, в тому числі слов'янських, Купали справляли вночі - всюди палили багаття і водили хороводи, плели вінки і збирали лікарські рослини, які в цей час мають особливу силу. Обов'язковим обрядом на Івана Купала завжди було і купання - воно очищало тіло, а стрибки через багаття очищали душу.

Як відзначити Івана Купала

Купальський обряд включає в себе збір трав і квіток для вінків ввечері, а також підготовку великого багаття. Крім цього, зазвичай вибирають свого роду "короля і королеву" свята Івана Купали.

Уже вночі на Івана Купала заведено запалювати багаття, водити навколо нього хороводи, танцювати біля вогню і співати обрядові пісні. Звичайно, Купала нерозривно пов'язане з ворожіннями: багатьом відомо ворожіння за допомогою вінка, який треба кинути в річку.

Шукали на Івана Купала і квітку папороті - вважалося, що знайдене в лісі суцвіття принесе велике щастя і удачу.

Іван Купала: ворожіння на свято

Найчастіші ворожіння на Івана Купала - з вінком, зібраним з польових рослин і квітів в цей день. Наприклад, гадати можна на виконання бажання - для цього потрібно на заході сонця опустити вінок у воду і спостерігати за ним. Якщо вінок відпливе далеко - бажання здійсниться, а якщо припливе до берега - значить, не збудеться.

Схожим чином можна гадати на Івана Купала і на любов. Так, якщо вінок відразу потоне в воді - значить, коханий не буде Господь із вами або ще гірше - обдурить або зрадить. Якщо вінок у воді розплететься або приб'ється до берега - значить, в цьому році ви заміж не вийдете. А ось далеко відпливший на Купали вінок означає швидке весілля.

За старих часів віщими вважалися і сни на Івана Купала, а крім гадань з вінком багато практикували ворожіння на воску, клаптику паперу і інші.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івана Купала
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...