![](https://s.04141.com.ua/section/logo/upload/pers/142/logo.png?20240727)
12:07, 14 липня 2019 р.
Новоград-волинці, вітаємо з Днем рибалки (ВІТАННЯ)
![Рибалка Рибалка](/dist-assets/images/cap.jpg)
Рибалка
Стоїть густий туман у ранньої ранкової зорі,
І плівкою золотою лисніє смачна юшка,
І чекає в кухлику горілочка холодна, гірка,
Ну, хіба скажеш ти, що життя погане?
Міцно увійшла в наше життя рибалка,
Вона була для мужика насолодою довгі віки,
І сьогодні нам для вас приємних слів не шкода,
Дорогі друзі, вітаємо із Днем Рибалки!
Указом президента від 22 червня 1995 року встановлено, що щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається День рибалки.
Свято встановлене Указом Президента України "Про День рибалки" від 22 червня 1995 року № 464/95 "На підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також професійних спілок ..."
Протягом тисячоліть рибальство було для людини одним з головних способів отримання їжі.
Зараз промислове рибальство використовує сучасні технології, а деякі види риб, молюсків і ракоподібних вирощуються на спеціальних фермах.
Приватне рибальство залишається одним з найулюбленіших розваг і популярним видом спорту. Рибальство в Україні було відоме з древнх часів.
Це підтверджують археологічні знахідки - глиняні та кам'яні грузила для риболовних сітей, різноманітні гачки тощо, які належать до черняхівської культури (II-V ст.) І наступних епох (VI-IX ст.).
Поширенню рибальства в Україні сприяла велика кількість річок (понад 22 тисяч) і озер (більше 7 тисяч), а також прадавня традиція використання риби у харчуванні. Найбільшими районами рибальства в Україні були: пониззя Дніпра, Південного Бугу, Дністра, Прута, Прип'яті, Десни, узбережжя Чорного і Азовського морів.
Тут рибальство вважалося основним заняттям певної частини жителів, яке переросло в промисел. На сьогодні майже 30 тисяч українців зайняті професійним промислом риби, переробкою уловів, торгівлею риботовари; більше 3 мільйонів українців - це рибалки-любителі, для багатьох з яких рибна ловля є не тільки цікавим хобі, а й істотним внеском до бюджету сім'ї.
Зараз спортивна і любительська риболовля в Україні здійснюється відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства України. На водоймах загального користування дозволяється забирати улов вагою від 3 кг до 5 кг (в залежності від особливостей водойми).
Риболовля дозволена тільки спортивними снастями - категорично заборонені сітки, електровудки, вибухові та отруйні речовини. Не так давно була посилена адміністративна і кримінальна відповідальність за браконьерство.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
25 липня
14:36
25 липня
ТОП новини
Оголошення
00:50, 15 липня
1
10:06, 19 липня
50
16:29, Вчора
151
19:31, 24 липня
live comments feed...