• Головна
  • Новоград-волинці, вітаємо з Днем рибалки (ВІТАННЯ)
12:07, 14 липня 2019 р.

Новоград-волинці, вітаємо з Днем рибалки (ВІТАННЯ)

Рибалка

Рибалка

Стоїть густий туман у ранньої ранкової зорі,
І плівкою золотою лисніє смачна юшка,
І чекає в кухлику горілочка холодна, гірка,
Ну, хіба скажеш ти, що життя погане?
Міцно увійшла в наше життя рибалка,
Вона була для мужика насолодою довгі віки,
І сьогодні нам для вас приємних слів не шкода,
Дорогі друзі, вітаємо із Днем Рибалки!

Указом президента від 22 червня 1995 року встановлено, що щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається День рибалки.

Свято встановлене Указом Президента України "Про День рибалки" від 22 червня 1995 року № 464/95 "На підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також професійних спілок ..."

Протягом тисячоліть рибальство було для людини одним з головних способів отримання їжі.

Зараз промислове рибальство використовує сучасні технології, а деякі види риб, молюсків і ракоподібних вирощуються на спеціальних фермах.

Приватне рибальство залишається одним з найулюбленіших розваг і популярним видом спорту. Рибальство в Україні було відоме з древнх часів.

Це підтверджують археологічні знахідки - глиняні та кам'яні грузила для риболовних сітей, різноманітні гачки тощо, які належать до черняхівської культури (II-V ст.) І наступних епох (VI-IX ст.).

Поширенню рибальства в Україні сприяла велика кількість річок (понад 22 тисяч) і озер (більше 7 тисяч), а також прадавня традиція використання риби у харчуванні. Найбільшими районами рибальства в Україні були: пониззя Дніпра, Південного Бугу, Дністра, Прута, Прип'яті, Десни, узбережжя Чорного і Азовського морів.

Тут рибальство вважалося основним заняттям певної частини жителів, яке переросло в промисел. На сьогодні майже 30 тисяч українців зайняті професійним промислом риби, переробкою уловів, торгівлею риботовари; більше 3 мільйонів українців - це рибалки-любителі, для багатьох з яких рибна ловля є не тільки цікавим хобі, а й істотним внеском до бюджету сім'ї.

Зараз спортивна і любительська риболовля в Україні здійснюється відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства України. На водоймах загального користування дозволяється забирати улов вагою від 3 кг до 5 кг (в залежності від особливостей водойми).

Риболовля дозволена тільки спортивними снастями - категорично заборонені сітки, електровудки, вибухові та отруйні речовини. Не так давно була посилена адміністративна і кримінальна відповідальність за браконьерство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рибалка #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...