13:59, 13 вересня 2019 р.
Закон бумеранга: Як горять на Житомирщині спалювачі трави
Суха вітряна погода негативно впливає на ситуацію з пожежами в області. Щодоби від 30 до 90 виїздів здійснюють рятувальники ДСНС на ліквідацію пожеж та їх наслідків. В основному до займань призводить недотримання громадянами правил пожежної безпеки на присадибних ділянках, під час використання відкритого вогню, спалювання сміття, сухостою на відкритій території, і як наслідок – перекидання вогню на дерев’яні господарські споруди, житлові будинки, запаси сухого корму. Створюється загроза екосистемам. Необачні громадяни отримують травми, несумісні з життям.
12 вересня о 20:04 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння житлового будинку в с. Межирічка Радомишльського району. На місце події виїхали фахівці 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини.
По прибуттю з’ясувалося, що господарка спалювала сміття на території свого приватного домоволодіння, що повністю заросло сухої травою та чагарниками, на які і перекинувся вогонь. Сусіди знайшли її всю в опіках в епіцентрі полум’я та викликали фахівців екстреної медицини.
Аби вогонь не поширився на поруч розташовану оселю, селяни почали гасити його підручними засобами. Прибулі медики госпіталізувати травмовану до лікувального закладу з попереднім діагнозом – опіки ІІІ та ІV ступенів усього тіла.
Спільними зусиллями вогнеборців та місцевого населення о 20:50 пожежу локалізовано, а о 21:38 ліквідовано. Вогнем знищено сміття та суху рослинність на площі 150 кв.м.
Попередня причина пожежі – необережне поводження з вогнем. Остаточна причина наразі встановлюється правоохоронцями.
6 квітня в смт Довбиш Баранівського району під час гасіння загоряння сухої трави біля власного обійстя загинула пенсіонерка. ЇЇ чоловік згодом помер від отриманих травм у лікарні. 9 вересня у с. Заріччя Коростенського районупід час самостійного гасіння пожежі отримала опіки обличчя місцева мешканка, 1952 р.н.
Тож, зважаючи на пожежонебезпечну ситуацію, керівництво Управління ДСНС України у Житомирській області застерігає населення не використовувати відкритий вогонь у вітряну погоду та дотримуватися правил пожежної безпеки:
-спалювати сміття безпечніше якнайдалі від будівель та споруд (краще на городі), під пильним наглядом, та мати напоготові засоби пожежогасіння;
-не розводити багаття у вітряну погоду;
-осередки вогнищ необхідно обкопувати невеличким земляним валом, щоб не допустити розповсюдження вогню по сухій траві;
-не дозволяти дітям гратися з відкритим вогнем під час відпочинку;
-залишаючи місце відпочинку, багаття необхідно загасити і присипати землею;
-не кидати в траву непогашені цигарки та сірники;
-не залишати на місці відпочинку, сухій траві розбиті пляшки, адже скло може стати причиною великої пожежі.
Дотримання цих нескладних вимог допоможе вам вберегти обійстя від пожеж та не завдасть шкоди навколишньому середовищу
Новоград-Волинський МРВ
У ДСНС України у Житомирській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:01, 25 жовтня
11
13:24, 1 листопада
live comments feed...