Часу обмаль: Як встигнути учасниками АТО/ООС з Новограда отримати пільговий кредит на придбання житла

Уряд затвердив порядок надання державного пільгового кредиту на придбання житла ВПО та учасниками АТО/ООС

За повідомленням на офіційному сайті Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрегіон):

«27 листопада на засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів — 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн грн для кредитування учасників АТО та/або ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.»

Також Мінрегіон повідомив про наступні важливі риси нових правил кредитування.

Час пішов. До кінця бюджетного року лиишається всього чотири тижні. Тому важаємо за доцільне вже зараз звернути увагу потенційних кандидатів на наступні деталі:

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Тобто, на відміну від «Доступного житла» квартири в об‘єктах , які на цей час не завершені будівництвом і не мають відповідного сертифікату, не можуть бути використані для кредитування!Поза межами вибору також опиняються радянськи «хрущовки» та «панельки». Хоча вони і дешевше, але за своїм станом не підходять для забезпечення довгострокових кредитів тому що можуть зруйнуватися раніше.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

З урахуванням вищевикладеного радимо уважно вивчити актуальні пропозиції на ринку. При цьому взяти до уваги, що розрахунки з продавцем будуть можливі лише у безготівковій формі (з рахунку на рахунок) і те, що від укладання договору купівлі-продажу до отримання продавцем ваших коштів знадобиться певний, не визначений термін. Це обумовлюється низкою об‘єктивних вимог обслуговування бюджетних коштів відповідно до законодавства.

В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.

Не дуже вдале формулювання – «в день укладання». Безумовно, йдеться про те, що на час укладання кредитного договору на рахунку позичальника повинні знаходиться кошти власного внеску, який, на практиці, може виявитися декілька більше мінімальних 6% вартості житла. Чому? Наприклад тому, що кредит у розмірі 94% вартості квартири може уявитися надмірним для платоспроможності кандидата. Доречи, радимо заздалегідь з‘ясувати рівень власної платоспроможності та обирати потенційний об‘єкт придбання з урахуванням цього фактору.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційнокількості зареєстрованих заяву відповідному регіоні.

Дуже важлива інформація!

1. Здається, що така постановка питання скасовує звичну по іншим державним програмам «прив‘язку» до місця реєстрації громадян. Можна привітати таке рішення, оскільки кожний громадянин України має право на вільний вибір місця проживання. Але ж для повного з‘ясування істини потрібно ознайомитися з текстом постанови.

2.Оскільки прийом заяв для отримання ще не розпочинався (а це можливо лише після набрання чинності сьогоденною постановою КМУ та узгодження з Мінрегіоном, як головним розпорядником бюджетних коштів, деяких внутрішніх робочих документів) то потрібен деякий час для формування списків (реєстрів) кандидатів. Важко передбачити зараз у якій саме день розпорядник «підіб’є риску» для здійснення розподілу коштів? Але ж після розподілу ще декілька днів потрібно для оформлення фінансових документів. Інакше Державне Казначейство України не зможе обслуговувати ці бюджетні кошти. Таким чином на реалізацію залишається (розрахунково) дуже мало часу. Ефективність освоєння передбачених у Державному бюджеті коштів в однаковій мірі залежить від усіх учасників процесу, у тому числі від вас, шановні читачі – завтрашні кандидати і позичальники.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

І це ще одна не визначена у часі деталь нового механізму. Складно передбачити, як часто зможе збиратися ця погоджувальна комісія? Які вимоги до кандидатів чи об‘єктів кредитування стануть висувати члени комісії? Наявна практика подібного комісійного розгляду кандидатів на отримання держпідтримки на будівництво доступного житла. Але, підкреслимо, у даному випадку ми маємо справу з іншою постановою та принципово іншим механізмом, пов‘язаним з наданням довгострокового бюджетного кредиту на збудоване житло.

Колектив Житомирського регіонального управління Держмолодьжитла повідомляє про свою готовність докласти максимальних зусиль для забезпечення ефективного виконання своїх функцій одержувача бюджетних коштів у межах власної компетенції.

Ми звертаємось до усіх зацікавлених осіб за порозумінням складності поточного моменту. Одночасно з освоєнням нового механізму, у той же час (протягом грудня) ми зобов‘язані також якісно опрацювати кошти для надання держпідтримки на «Доступне житло». Цей механізм достатньо опрацьований, але ж за планами у грудні надійде величезна сума коштів. За орієнтовними розрахунками отримати допомогу зможуть від 30 до 40 сімей. Це само по собі є надмірним навантаженням на працівників. Наші організаційно-технічні можливості не безмежні. Тому закликаємо до уваги та взаєморозуміння. Давайте разом переможемо обставини. Ми, зі свого боку будемо, як і завжди, інформувати про усі важливі новини на сторінках цього сайту. Ми уважно і оперативно працюємо зі зверненнями на електронній пошті. У нас працює лінія телефонного зв‘язку і завжди можна отримати коротку відповідь фахівця на конкретне запитання.

Повністю усвідомлюючи важливість вирішення болючої проблеми для усіх і кожного із наших кандидатів зараз просимо вас: 

уважніше вивчати вимоги нормативних актів,

уважніше заповнювати необхідні документи,

відповідальніше приймати необхідні рішення

та дотримуватися встановлених термінів для здійснення необхідних кроків з вашого боку.

Наприкінці, ще раз звертаємо увагу на те, що наявна зараз реєстрація ваших заяв у списках кандидатів на отримання держпідтримки на будівництво «Доступного житла» та/або перебування в реєстрах кандидатів за будь-яким із напрямків Житомирської міської програми не дає  права на отримання кредитів за рахунок держбюджету «автоматично».

 Найближчим часом, після оприлюднення постанови та узгодження технологічних процесів буде оголошено про початок прийому та реєстрації заяв. Скоріше за все на сайтах РУ з’явяться нові сторінки, похожі на розділ «Доступне житло» і це стане найкоротшим та найскорішим шляхом для надання заяви. Головним для вас буде відрізнити нову сторінку від вже існуючих зараз.

Заяви про намір отримати кредит та анкети можуть бути подані до регіональних управлінь Держмолодьжитла або ж можуть бути надіслані засобами поштового або електронного зв’язку.
Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина).

Заяви про намір отримати кредит в паперовому вигляді можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год..

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року
о 18.00 год.

У разі виникнення питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, можна звертатися за такими номерами телефону: (044) 275 01 39, (044) 284 0 685, (044) 284 0 696.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється його керівником відповідно до електронної реєстрації. Батьки можуть самостійно реєструвати свою дитину або звернутися за допомогою в заклад, який обрали, де їм нададуть кваліфіковану консультацію та допоможуть зареєструвати дитину. Реєстрація дитини здійснюється лише в один заклад дошкільної освіти незалежно від місця проживання...
Суспільство
КП НВМР «ВУВКГ» на постійні звернення громадян міста  надає відповідь, що до ліквідації аварійних ситуацій на водопровідних мережах міста. До диспетчерської служби водоканалу щодня надходять повідомлення мешканців міста про аварійні витоки води. Мешканці обурюються, що вода продовжує текти інколи через ніч, або навіть, наступного дня. «Чому ніхто не реагує на моє звернення?», «Чим займається водоканал, чому не працює?». Подібні питання природно виникають у...
Пригоди
3 липня о 04:18 до Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про займання господарчої будівлі на території приватного обійстя у м. Новоград-Волинський. На місце події виїхало чергове відділення рятувальників 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини. З’ясувалося, що вогнем була повністю охоплена дерев’яна будівля. Виявила пожежу господиня, вона почула тріскіт шиферу, а коли вибігла на подвір’я, то горіла вже вся покрівля споруди. О 04:31 фахівці ДСНС...
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ (03.07.2020) Протягом минулої доби в інфекційне відділення міськрай ТМО поступив житель району 1959 р.н. з діагнозом двобічна пневмонія, підозра на COVID-19. Відібрано 18 проб біоматеріалу для проведення ПЛР-дослідження в ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» (хворий з підозрою на коронавірус, контактні особи, медичні працівники та пацієнти, що потребують планово...
Суспільство
2 липня міський Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради на мікрорайоні «Світанок» організували для діток фізкультурно-оздоровчий міні-захід «Олімпійське літо» в рамках Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів для дітей в літній канікулярний період. Для діток були організовані різні естафети, та міні-футбольні матчи, в яких вони з радістю приймали участь. По завер...
Суспільство
Зустрічі дільничних та представників об’єднаних територіальних громад відбувались в адміністративних центрах у період з 26 по 30 червня з дотриманням карантинних вимог.  Про стан забезпечення правопорядку на територіях ОТГ, взаємодію з місцевими жителями та результати профілактичної роботи із січня по червень 2020-го керівникам і представникам громад розповіли дільничні офіцери поліції Житомирщини. Як повідомив заступник начальника Управління превентивної...
Суспільство
Синоптик Наталія Діденко попереджає про погіршення погодних умов в четвер, 2 липня, в країні пройдуть грози. Про це вона написала в Facebook. У четвер дощі з грозами пройдуть на заході України, а також у другій половині дня і на півночі. Діденко пише, що в грозах можливі сильні зливи і шквали, і навіть град з локальними смерчами. На решті території України буде переважати суха погода, лише на Харківщині та Сумщині можливі місцеві дощі. Температура повітря...
Суспільство
На Житомирщині перевірили місця масового відпочинку і показали, де можна купатися. ПЕРЕЛІК   На Житомирщині фахівці лабораторного центру перевірили якість води у водоймах, де люблять найбільше купатися жителі області. Відтак, перевірки пройшли 71 зона відпочинку. Лише половина з них – 35 – відповідають санітарним нормам.   Назва населеного пункту     Назва річкиабо поверхневої водойми Якість водиводоймищ 1. с. Дениші р.Тетерів не відповідає 2. смт Озерне р...
Суспільство
Цими вихідними Управління у справах сім'ї, молоді та спорту міста Новограда-Волинського запрошує усіх бажаючих на кінопоказ під відкритим небом, який відбудеться 04.07.2020 о 21:30 на території Фортеці міста. Присутнім обов'язково дотримуватися санітарно-епідеміологічних вимог