Часу обмаль: Як встигнути учасниками АТО/ООС з Новограда отримати пільговий кредит на придбання житла

Уряд затвердив порядок надання державного пільгового кредиту на придбання житла ВПО та учасниками АТО/ООС

За повідомленням на офіційному сайті Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрегіон):

«27 листопада на засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів — 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн грн для кредитування учасників АТО та/або ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.»

Також Мінрегіон повідомив про наступні важливі риси нових правил кредитування.

Час пішов. До кінця бюджетного року лиишається всього чотири тижні. Тому важаємо за доцільне вже зараз звернути увагу потенційних кандидатів на наступні деталі:

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Тобто, на відміну від «Доступного житла» квартири в об‘єктах , які на цей час не завершені будівництвом і не мають відповідного сертифікату, не можуть бути використані для кредитування!Поза межами вибору також опиняються радянськи «хрущовки» та «панельки». Хоча вони і дешевше, але за своїм станом не підходять для забезпечення довгострокових кредитів тому що можуть зруйнуватися раніше.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

З урахуванням вищевикладеного радимо уважно вивчити актуальні пропозиції на ринку. При цьому взяти до уваги, що розрахунки з продавцем будуть можливі лише у безготівковій формі (з рахунку на рахунок) і те, що від укладання договору купівлі-продажу до отримання продавцем ваших коштів знадобиться певний, не визначений термін. Це обумовлюється низкою об‘єктивних вимог обслуговування бюджетних коштів відповідно до законодавства.

В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.

Не дуже вдале формулювання – «в день укладання». Безумовно, йдеться про те, що на час укладання кредитного договору на рахунку позичальника повинні знаходиться кошти власного внеску, який, на практиці, може виявитися декілька більше мінімальних 6% вартості житла. Чому? Наприклад тому, що кредит у розмірі 94% вартості квартири може уявитися надмірним для платоспроможності кандидата. Доречи, радимо заздалегідь з‘ясувати рівень власної платоспроможності та обирати потенційний об‘єкт придбання з урахуванням цього фактору.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційнокількості зареєстрованих заяву відповідному регіоні.

Дуже важлива інформація!

1. Здається, що така постановка питання скасовує звичну по іншим державним програмам «прив‘язку» до місця реєстрації громадян. Можна привітати таке рішення, оскільки кожний громадянин України має право на вільний вибір місця проживання. Але ж для повного з‘ясування істини потрібно ознайомитися з текстом постанови.

2.Оскільки прийом заяв для отримання ще не розпочинався (а це можливо лише після набрання чинності сьогоденною постановою КМУ та узгодження з Мінрегіоном, як головним розпорядником бюджетних коштів, деяких внутрішніх робочих документів) то потрібен деякий час для формування списків (реєстрів) кандидатів. Важко передбачити зараз у якій саме день розпорядник «підіб’є риску» для здійснення розподілу коштів? Але ж після розподілу ще декілька днів потрібно для оформлення фінансових документів. Інакше Державне Казначейство України не зможе обслуговувати ці бюджетні кошти. Таким чином на реалізацію залишається (розрахунково) дуже мало часу. Ефективність освоєння передбачених у Державному бюджеті коштів в однаковій мірі залежить від усіх учасників процесу, у тому числі від вас, шановні читачі – завтрашні кандидати і позичальники.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

І це ще одна не визначена у часі деталь нового механізму. Складно передбачити, як часто зможе збиратися ця погоджувальна комісія? Які вимоги до кандидатів чи об‘єктів кредитування стануть висувати члени комісії? Наявна практика подібного комісійного розгляду кандидатів на отримання держпідтримки на будівництво доступного житла. Але, підкреслимо, у даному випадку ми маємо справу з іншою постановою та принципово іншим механізмом, пов‘язаним з наданням довгострокового бюджетного кредиту на збудоване житло.

Колектив Житомирського регіонального управління Держмолодьжитла повідомляє про свою готовність докласти максимальних зусиль для забезпечення ефективного виконання своїх функцій одержувача бюджетних коштів у межах власної компетенції.

Ми звертаємось до усіх зацікавлених осіб за порозумінням складності поточного моменту. Одночасно з освоєнням нового механізму, у той же час (протягом грудня) ми зобов‘язані також якісно опрацювати кошти для надання держпідтримки на «Доступне житло». Цей механізм достатньо опрацьований, але ж за планами у грудні надійде величезна сума коштів. За орієнтовними розрахунками отримати допомогу зможуть від 30 до 40 сімей. Це само по собі є надмірним навантаженням на працівників. Наші організаційно-технічні можливості не безмежні. Тому закликаємо до уваги та взаєморозуміння. Давайте разом переможемо обставини. Ми, зі свого боку будемо, як і завжди, інформувати про усі важливі новини на сторінках цього сайту. Ми уважно і оперативно працюємо зі зверненнями на електронній пошті. У нас працює лінія телефонного зв‘язку і завжди можна отримати коротку відповідь фахівця на конкретне запитання.

Повністю усвідомлюючи важливість вирішення болючої проблеми для усіх і кожного із наших кандидатів зараз просимо вас: 

уважніше вивчати вимоги нормативних актів,

уважніше заповнювати необхідні документи,

відповідальніше приймати необхідні рішення

та дотримуватися встановлених термінів для здійснення необхідних кроків з вашого боку.

Наприкінці, ще раз звертаємо увагу на те, що наявна зараз реєстрація ваших заяв у списках кандидатів на отримання держпідтримки на будівництво «Доступного житла» та/або перебування в реєстрах кандидатів за будь-яким із напрямків Житомирської міської програми не дає  права на отримання кредитів за рахунок держбюджету «автоматично».

 Найближчим часом, після оприлюднення постанови та узгодження технологічних процесів буде оголошено про початок прийому та реєстрації заяв. Скоріше за все на сайтах РУ з’явяться нові сторінки, похожі на розділ «Доступне житло» і це стане найкоротшим та найскорішим шляхом для надання заяви. Головним для вас буде відрізнити нову сторінку від вже існуючих зараз.

Заяви про намір отримати кредит та анкети можуть бути подані до регіональних управлінь Держмолодьжитла або ж можуть бути надіслані засобами поштового або електронного зв’язку.
Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина).

Заяви про намір отримати кредит в паперовому вигляді можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год..

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року
о 18.00 год.

У разі виникнення питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, можна звертатися за такими номерами телефону: (044) 275 01 39, (044) 284 0 685, (044) 284 0 696.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Ворожіння на Андрія — це дуже давня традиція. Ми обрали найпопулярніші способи поворожити в ніч на 13 грудня, щоб дізнатися ім’я судженого або виконати своє бажання. День Андрія Первозванного, одного з дванадцяти апостолів Христа і покровителя України, ми відзначаємо 13 грудня. Цей день — велике християнське свято. Але так уже склалося, що здавна у слов’ян з ніччю на 13 грудня була пов’язана інша традиція. Ця ніч завжди вважалася чарівною, однією з найбіль...
Влада
З початку наступного року українських пенсіонерів чекає кардинальна зміна в обслуговуванні. Пенсійний фонд перейде на електронний формат надання послуг. Так, вже з 1 січня 2020 року пенсіонери зможуть користуватися послугами через мобільний додаток. До нового року в департаменті інформаційних систем і електронних реєстрів закінчать розробку і доопрацювання програмного забезпечення, яке дозволить надавати електронні послуги через мобільний телефон. Це перед...
Суспільство
В зв'язку з аварією на водопровідній мережі діаметром 250 мм по вул. Лесі Українки,1, відсутнє водопостачання починаючи від перехрестя вулиць Пушкіна та Шевченка, закінчуючи вул. Лесі Українки буд. 55. Водопостачання орієнтовно буде відновлено 13 грудня о 9.00 годині. На час відсутності водопостачання КП НВМР "ВУВКГ" організує підвіз води до  будинків. Просимо вибачення за тимчасові незручності. З повагою, адміністрація комунального підприємства міської ра...
Суспільство
7 грудня 2019 року в місті Коростень відбувся чемпіонат області серед новачків "Перше татамі". В змаганнях приймало участь біля 350 спортсменів з Житомира, Новограда - Волинського, Бердичева, Коростеня, Баранівки, Черняхова. Під час змагань були присутні представники місцевої влади: міський голова Москаленко В.В. та голова райдержадміністрації Тарасюк Ю.В.. Не дивлячись на те, що рівень спортсменів був початковим, поєдинки були яскравими та видовищними. Мі...
Влада
11 грудня у великій залі Будинку рад під головуванням в.о. міського голови Оксани Гвозденко (розпорядження міського голови від 04.09.2019 №422(к)) відбулося 85 засідання виконавчого комітету міської ради сьомого скликання, участь у якому взяли 19 членів виконавчого комітету із 22, які затверджені рішенням міської ради. У ході засідання було розглянуто 19 рішень. Зокрема, було підтримано рішення «Про організацію харчування дітей у закладах дошкільної та заг...
Влада
Знову відразу трьох нових керівників районів отримала Житомирщина. Розпорядження про призначення Президент підписав сьогодні, 11 грудня. Нових голів РДА отримали Попільнянський, Овруцький та Новоград-Волинський райони. ЖАРУК Андрій Олександрович став головою Попільнянської районної державної адміністрації. Головою Овруцької районної державної адміністрації призначено ЧЕПУРКА Ярослава Олексійовича У Новоград-Волинському районі керуватиме ЛИТВИНЧУК Сергій Ан...
Суспільство
Найближчим часом можуть бути розширені функції, які виконують нотаріуси. На сьогоднішній день Мін'юст працює з Верховною Радою, щоб надати нотаріусам право реєструвати шлюби і розлучення. Якщо нововведення запрацює, то жителі України зможуть самостійно вибирати, де зареєструвати свій шлюб у РАЦСі або у нотаріуса. Також у нотаріуса можна буде і розлучитися, але тільки за умови добровільної згоди подружжя, і відсутності у них неповнолітніх дітей і майнових с...
Спорт
Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради з армспорту для осіб з інвалідністю у складі збірної команди Житомирської області прийняли участь в Кубку України з армспорту який проводився з 06 по 09 грудня в м. Одеса. Другий рік поспіль Савін Олександр володар Кубку України серед осіб з інвалідністю на праву руку. Призерами змагань стали Пивовар Ганна – 3 місце на праву руку, 2 місце...
Суспільство
Днями військові 30-тої окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького провели «Урок мужності» в Новоград-Волинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 художньо-естетичного профілю. Про це повідомляє прес-служба бригади. Також під час уроку на честь вшанування пам’яті загиблого воїна 30 ОМБр, який героїчно загинув у зоні АТО, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України Руденко Дмитра Миколайовича, що навчався в 10 ЗОШ вл...