“Першоцвіт- 2020”: На Новоград-Волинщині буде посилено контроль за збереженням рідкісних рослин

Підсніжник, Ірина Сукач
Підсніжник

Первоцвіти в небезпеці, а ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину, квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити свій рід. Великі букети несемо додому, хоча знаємо, що першоцвіти довго не стоять у вазах, швидко в'януть - рослини вологих весняних лісів не витримують сухе повітря наших квартир. Весняні квіти краще не чіпати: вони привабливіші в природному середовищі. При зустрічі з прекрасними квітками майте шану до цих справді чарівних і до того ж цілющих рослин.

Відповідно до Доручення Державної екологічної інспекції України від 17.02.2020 року №59 та з метою охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, у Житомирській та Рівненській областях разом із залученням органів поліції, державної лісової охорони, громадських інспекторів з охорони довкілля, працівників засобів масової інформації організовано проведення операції “Першоцвіт- 2020”, яка проходитиме і на території Новогра-Волинського району.

Державна екологічна інспекція Поліського округу застерігає: у період з кінця лютого до травня буде посилено державний контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Проводитимуть перевірки місць збору та збуту декоративних рослин, під час перевезення на автошляхах та в пунктах пропуску через державний кордон.
Згідно такс для обчислення розміру компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, з числа видів занесених до Червоної книги України, порушникам доведеться сплатити заподіяну природі шкоду за кожну трав’янисту рослину:
- підсніжники – від 49 до 62 гривень;
- цибуля ведмежа (черемша) – 62 гривні;
- шафрани, сон трава – від 37 до 62 гривень залежно від виду.
Крім того відповідно до ст.881 ч.2 КУпАП порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об'єктів рослинного світу.

Державна екологічна інспекція Поліського округу звертається з проханням до всіх громадян – не зривайте оберемки квітів, які згодом бездумно викинете. Краще помилуйтеся ними в природі, адже не даремно першоцвіти називають першою усмішкою весни.

операція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі