У Новограді розкрадач могил відбувся лише умовним терміном

Цвинтар, Олександр Сукач
Цвинтар

У місті Новограді-Волинському непоодинокі випадки вчинення протиправних дій на місцях поховання людей. Вказані злочинні дії викликають у громадян суспільний резонанс, і не завжди винну особу притягають до передбаченої Законом відповідальності.

Слід зазначити, що об'єктом даного злочину виступають моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та місць їхнього поховання. Цей злочин заподіює моральну шкоду насамперед рідним і близьким померлих, порушує громадський спокій, може викликати міжетнічні та міжконфесійні конфлікти, негативно впливає на виховання підлітків.

Але те, що відбулося у даній ситуації це "повний треш", люди за яких так "піклувався" зловмисник, були б вони живі, точно цього б не оцінили.

03 березня 2020 року Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області винесено вирок у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 297 КК України (Наруга над могилою).

Згідно вироку суду 08 листопада 2019 близько о 11 години зловмисник знаходився на кладовищі розташоване, де у нього виник злочинний умисел, спрямований на наругу могилами та незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилах покійних. Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на наругу над могилами та незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилах, переслідуючи корисливий мотив, злочинець без відриву в часі, в цей же день, перебуваючи на кладовищі, розташованого за вищевказаною адресою, переконавшись, що за його злочинними діями ніхто не спостерігає, підійшов до могил в яких поховано дві особи, після чого, демонструючи зневагу до місць поховання, посягаючи на моральні підвалини суспільства в частині поваги до померлих та місць їх поховання, умисно, з корисливих мотивів, вчинив наругу над могилами - знявши із двох пам`ятників які розташовані один біля одного, дві надгробні плити із гранітного каменю чорно-сірого кольору, вартістю 1200 грн. кожна на загальну суму 2400 грн., заподіявши тим самим матеріальну шкоду на вказану суму. Після чого розпорядився викраденими плитами власний розсуд, установивши їх на інші дві могили у яких поховані двоє інших людей.

Судом визнано винним правопорушника у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 297 КК України і призначено йому покарання у вигляді 4-х років обмеження волі. Також, його звільнено від відбування призначеного судом покарання із випробуванням та встановлено йому іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Наруга над могилою
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі