У Новограді презентували новий апарат для штучної вентиляції легень

У Новограді презентували новий апарат для штучної вентиляції легень, Ірина Сукач

Як повідомляв сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua швейна фабрика "Леся" придбала апарат штучної вентиляції легень для місцевої лікарні, насьогодні було анонсовано його презентацію.

У Новограді презентували новий апарат для штучної вентиляції легень, фото-1

Так, 23 березня 2020 року у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» було презентовано новий апарат для штучної вентиляції легень, який для лікарні був придбаний власним коштом Приватного акціонерного товариства «Виробничо-комерційна фірма «Леся».

У Новограді презентували новий апарат для штучної вентиляції легень, фото-2

Як зазначив головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, адміністрація лікарні звернулася до голови наглядової ради ПрАТ ВКФ «Леся» Миколи Сиченка з проханням допомогти в придбанні на даний час дуже необхідного обладнання – апарату для штучної вентиляції легень. Саме такого обладнання, яке можна використовувати для лікування ускладнень при коронавірусі. «Таких апаратів немає в Україні, їх практично немає на ринку, вони виготовляються під замовлення» - підкреслив Василь Миколайович.

Голова наглядової ради ПрАТ ВКФ «Леся» Микола Сиченко висловив сподівання, що даний апарат довго буде стояти без роботи і його не доведеться використовувати, а також надію, що багато інших підприємств міста долучиться до такої ініціативи та допоможуть лікарні, яка потребує не лише обладнання, а й засобів індивідуального захисту.

«Наше підприємство планує продовжити працювати у боротьбі з коронавірусом, наскільки це в наших силах. Розпочинаємо виготовлення масок індивідуального захисту, які будуть безкоштовно надані соціальним працівникам міста. І сподіваюсь, що перших 10 тисяч ми зможемо виготовити вже наприкінці цього тижня для тих людей, які обслуговуватимуть найменш захищені верстви населення. Крім того, ми з Василем Миколайовичем разом, залучаючи ще деяких впливових людей, намагаємося отримати необхідні матеріали для виготовлення комбінезонів для медичних працівників. І якщо нам вдасться отримати матеріал, вдасться отримати сертифікацію або дозвіл на їх виготовлення, звичайно ми постараємося забезпечити нашу лікарню. І буквально сьогодні ми напрацювали ще одне рішення – матеріал, який для нас доступний на сьогоднішній день, можна буде використовувати для виготовлення білизни. Це три кроки, які зробило наше підприємство. Я надіюсь, що в місті не залишиться байдужих підприємців. Я чудово розумію, що левова частина підприємців сьогодні рахують не прибутки, а збитки. Але якщо ми разом не допоможемо місту, лікарні, наслідки будуть значно гірші» - наголосив Микола Вікторович.

Від місцевої влади та громади висловила подяку керівництву швейної фабрики «Леся» т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко:

«Вам велика подяка, що ви зробили таку гарну акцію і думаю, що за вашим прикладом інші меценати нашого міста і люди, які можуть це робити, будуть наслідувати ваш приклад». А також наголосила на важливості у наш час узгодженості та злагодженості дій влади, бізнесу та медичних працівників.«Я закликала небайдужих людей, людей заможних, підприємців міста долучитися і запровадити таку ініціативу як допомога нашій місцевій лікарні у забезпеченні медичними засобами, обладнанням. І Ви перша людина в нашому місті, яка на ділі це показала. І сьогодні є такий апарат і дав би Бог, щоб він не застосовувався за призначенням, а лікував хворих з іншими легкими захворюваннями» - звернулася Олена Пономаренко до Миколи Сиченка.

А також користуючись нагодою ще раз звернулася до жителів міста: «Ми маємо думати про тих людей, які опиняться у вогнищі цієї небезпечної інфекції - коронавірус. І саме своїми діями, дотриманням рекомендацій залишатися вдома, не виходити без нагальної потреби на вулицю, ми зможемо підтримати наших медиків і не наражати їх на небезпеку. Тому, шановні новоград-волинці, давайте всі разом, кожен з нас допоможе своїм рідним і близьким, допоможе нашим медикам залишатися в строю і максимально в разі необхідності надавати допомогу».

У Новограді презентували новий апарат для штучної вентиляції легень, фото-3

Завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Іван Кравченко зазначив, що даний апарат для штучної вентиляції легень відповідає сучасним вимогам, абсолютно підходить для лікування хворих на коронавірус, має біля 8 різних режимів та біля 25 датчиків, які контролюють дихання і вентиляцію легенів пацієнта.

Відтак, наразі в лікарні 5 апаратів для штучної вентиляції легень, які можуть використовуватися при ускладненнях від коронавірусної інфекції. На закупівлю ще одного оголошено тендер. Проведення аукціону з визначення переможця тендерних торгів заплановано на 24 березня.

За матеріалами відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі