• Головна
  • У Новограді-Волинському дозволено роботу продовольчих ринків
12:40, 30 квітня 2020 р.

У Новограді-Волинському дозволено роботу продовольчих ринків

Продовольчим ринкам та суб’єктам господарювання з ремонту побутових виробів і предметів особистого вжитку (ремонт взуття, шкіряних виробів, годинників, ювелірних виробів, меблів, домашнього начиння, побутових приладів, домашнього та садового обладнання) надано дозвіл з 1 травня на відновлення діяльності на території Новоград-Волинської міської ОТГ. Відновити свою роботу вони зможуть за умов дотримання встановлених санітарних та протиепідемічних вимог.

Відповідне рішення було прийнято 29 квітня на засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Як зазначив керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, перший заступник міського голови Сергій Колотов, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 11 березня 2020 року №211 (постанова КМУ від 29 квітня 2020 р. № 313), якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

Крім того, головний державний санітарний лікар України розробив та постановою від 27 квітня 2020 року №14 затвердив перелік вимог щодо профілактичних заходів протидії коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами та агропродовольчих ринках.

Відтак, розглядаючи питання щодо надання дозволу на відновлення роботи продовольчих ринків на території Новоград-Волинської міської ОТГ, на засідання штабу були запрошені керівники ринку «Привоз», КТП «Міський ринок» та кооперативного ринку «Урожай».

Керівники ринків проінформували про попередньо проведені з даного питання зустрічі із підприємцями та про терміни відповідно до яких вони зможуть забезпечити на ринках відповідні санітарні та протиепідемічні умови і розпочати торгівлю.

Отож, ринки «Привоз» та КТП «Міський ринок» готові запрацювати вже з 4 травня, кооперативний ринок «Урожай» – після 11 травня.

Згідно з рішенням штабу, враховуючи постанову головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року №14, при здійсненні торгівлі продуктами на агропродовольчих ринках на території Новоград-Волинської міської ОТГ встановлено наступні вимоги, дотримання яких зобов’язані організувати керівники ринків:

- наявність реєстрації агропромислового ринку, як оператора ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

- допуск працівників агропромислового ринку, продавців та відвідувачів на територію агропромислового ринку здійснювати виключно за наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу;

- наявність на кожному вході (в’їзді) на територію агропромислового ринку диспенсерів з антисептиком;

- кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території агропромислового ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку;

- відстань між робочими місцями продавців складає не менше трьох метрів, місця торгівлі обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику;

- проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня;

- відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропромислового ринку території;

- забезпечення постійного інформування відвідувачів агропромислового ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та щодо профілактики корона вірусної хвороби COVID-19.

Контроль за виконання рішення штабу покладено на сектор підприємницької діяльності відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради, Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Новоград-Волинський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

Відділ інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...