Мандруй_Україною: 10-ти денний маршрут «Коло Житомирщини»

Унікальність та оригінальність даного маршрутув тому, що вінрозроблений у вигляді символічного кола та дозволяє розпочинати маршрут із будь-якого дня тапродовжувати поїздку проти годинникової стрілки. Фінал маршруту буде залежати від того, з якого населеного пункту почне свою подорож турист. Маршрут підходить для мандрівників, що подорожують власним транспортом або для організованих груп туристів.

Більш детальну інформацію про маршрут можна отримати на сайті Житомирського обласного туристичного інформаційного центру.

День 1

Ранковий приїзд до м. Бердичева. Знайомство із містом розпочинається з екскурсії до найвідомішого Бердичівського трикутника (будівлі розташовані на одній території): Кляштор Босих Кармелітів, Музей Джозефа Конрада (перед поїздкою повідомте сестер, що опікуються музеєм про свої наміри його відвідати), Музей історії м. Бердичева – найвідвідуваніші туристами місця.

Далі екскурсанти відвідають костел Св. Варвари, де вінчалися відомий французький поет Оноре де Бальзак та Евеліна Ганська, та послухають романтичну історію їхнього кохання. Тільки не забудьте прихопити з собою екскурсовода.

Вільний час:Музей єврейства, прогулянка центром міста (легендарний пам’ятник костюмчику з Бердичева, арка бажань та інше). Також можна відвідати магазин Бердичівської швейної фабрики “Braga”.

Переїзд до с. Верхівні.Екскурсія до садиби-палацу польських аристократів Ганських, де разом із дружиною Евеліною Ганською проживав письменник Оноре де Бальзак. Садиба складається з палацу у стилі ампір площею 2077 кв. м, двох одноповерхових флігелів, родинної церкви, винного погребу, різних господарських споруд та парку. З екскурсоводом оглядати маєток цікавіше.

Переїзд до м. Ружина, поселення в готель.

День 2

Другий день розпочинається з переїзду до с. Червоного, зустріч з екскурсоводом або самостійні фото на фоні запаморочливого вигляду об’єктів: першим пунктом на маршруті буде палац родини Терещенків  в смт Червоному Андрушівського району. Наступний маєток Терещенків розташований неподалік в містечку Андрушівка, будинок-садиба палацового типу.

Переїзд до м. Брусилова. Екскурсія музеєм, котрому налічується понад 50 років, названого на честь почесного городянина – І. Огієнка. Станом на сьогодні експозиція музею охоплює п’ять розділів, зокрема і нещодавно відкритий, який присвячений життю і творчості І. Огієнка.

Переїзд до м. Коростишева, поселення в готель (на ваш вибір).

День 3

Прогулянка містом Коростишевом. Рекомендовано відвідати парк культури та відпочинку (знаходиться в центрі міста поблизу річки Тетерів. Є історичною пам’яткою садово-паркового мистецтва) та Коростишівський народний історичний музей (знаходиться в приміщенні міського Будинку культури).

Переїзд до м. РадомишляОгляд замку Радомисль та екскурсія по музею домашньої ікони, розміщеного на території самого замку. Також там можна відвідати майстер-клас із виготовлення паперу в папірні, що була збудована у 1612 році монахами Києво-Печерської Лаври, як укріплена фабрика з виробництва паперу для друку священних книг. Не залишить вас байдужим і  відвідування народного краєзнавчого музею м. Радомишля.

Переїзд до м. Малина, поселення в готель.

День 4

Екскурсія до музею-садиби сім’ї знаменитого етнографа та мандрівника Миклухо Маклая. Тут зберігся будинок з елементами неоготики, побудований Миклухами – зараз це частина одного з корпусів навчального закладу. У 1986 р. в ньому була відкрита музейна експозиція, присвячена науковій діяльності дослідника. У 2015 р. відкрито музей Миклухо-Маклая. Переїзд до с. Чоповичів, відвідування двох монастирів, можливість освіжитися у святих джерелах, що знаходяться поруч.

Переїзд до садиби «Полісся» (с.Рудня Вороб’ївська, Малинський район), ночівля.

День 5

Переїзд до м. Коростеня. Прогулянка Древлянським парком. Парк «Древлянський» – справжня перлина Коростеня та неймовірно гарне місце, яке вражає своєю красою. Древлянський парк лежить на обох скелястих берегах річки Уж та має загальну площу орієнтовно 8 га. Крім неповторної природи на території парку є альтанки, містки, фонтани, унікальний військово-історичний комплекс «Скеля», що відкритий для відвідувачів. Поселення в готель.

Вільний час: 1) Коростень знаний своїми дерунами, які можна скуштувати в закладах громадського харчування міста, 2) екскурсія до Краєзнавчого музею.

Переїзд до м. Овруча, поселення в готель.

День 6

У древньому м. Овручі відвідаємо найдревнішу культову споруду Житомирщини – діючу Свято-Василівську церкву (пам’ятник архітектури ХІІ ст.), а також храм Святого Макарія. Можна буде навідатися до місця першого поховання ще одного давньоруського князя – Олега Святославовича. Та обов’язково – поїздка на Словечансько-Овруцький кряж! Кряж багатий на корисні копалини. У селі Збраньки в радянські часи видобували пірофіліт – вогнетривкий мінерал, що використовувався в маяках та інших високотемпературних приладах. Навідатися сюди варто хоча б для того, щоб помилуватися навколишніми казковими краєвидами. Для цього доведеться піднятися на «Панську гору» – панівну висоту, колишнє древлянське городище, де в ХVІІ-ХVІІІ ст. була панська садиба. Далі рухаємося до одного з найдавніших поселень краю – Норинська. Поблизу села по обидва боки дороги височіють пагорби – кургани, ймовірно, скіфські поховання. Невеликий ставок поблизу Норинська цікавий тим, що тут вже багато років мешкає сімейство лебедів-шипунів. Нові Велідники – місце паломництва ортодоксальних евреїв-хасидів. Тут на кладовищі, що на околиці села, окрім декількох десятків доглянутих могил-склепів, у спеціально збудованому мавзолеї (огелі), покоїться прах Цадика Велідницького – єврейського релігійного служителя, провидця, що, за переказами, володів за життя даром передбачення.

Переїзд в м. Олевська, поселення в готель.

День 7

Екскурсія містом Олевськ. Цей маршрут символічно названий «Місце, де зупиняється час». І це не просто так. Чудовий гід проведе вас історичними об’єктами міста:  Свято-Миколаївською церквою та древнім городищем “Бабина гора” з криницею часі Київської Русі. Церква – давня історико-архітектурна і сакральна пам’ятка регіону, адже це одна з найкраще збережених архітектурних споруд XVI століття країни.

Далі незабутній переїзд з Олевська до геологічного заказника місцевого значення, надзвичайного природного, туристичного об’єкту «Камінне село». Екскурсія заказником, містичні легенди та смачний куліш.

Переїзд до м. Новограда-Волинського.

Дорогою обов’язково потрібно заїхати до смт Хорошева, щоб відвідати Музей коштовного та декоративного каміння.

Поселення в готель у м. Новограді-Волинському (за вашим вибором).

День 8

Екскурсія до музею родини Косачів та меморіального будинку-музею Лесі Українки у м. Новограді-Волинському. Музей родини Косачів присвячений славетній, неординарній сім’ї, в якій народилася всесвітньо відома геніальна українська поетеса Леся Українка (Лариса Петрівна Косач). Музей, присвячений її постаті. складається з двох будинків, з’єднаних перехідною галереєю – помешкання, у якому 25 лютого 1871 року народилася Леся Українка, та сусіднього будинку, де жили міщани.

Переїзд до м. Баранівки, поселення в готель.

Екскурсія до музею фарфору. Колись слава баранівського фарфору лунала далеко за межами Житомирщини і навіть України. Мало хто знає, але історія місцевого фарфорового заводу «Баранівський фарфор» нараховує більше ніж 200 років.

День 9

Переїзд до с. Турчинівки. Тут розташована одна із пам’яток архітектури – комплекс Турчинівської садиби Уварових, що розкинувся серед мальовничого  парку зі ставом в південній частині, дно якого при спорудженні було суцільно вистелене дубовими дошками, представляє всього дві будівлі: безпосередньо палац і розташований паралельно нього із заходу господарський корпус із більш пізньою прямокутною прибудовою радянського періоду.

Переїзд до Тетерівської ОТГ. Ми відвідаємо руїни маєтку Терещенка, Тригірський монастир, із подвір’я якого відкривається запаморочливий вид на річку Тетерів. Помилуємося красою та величчю 600-літніх Дубів Патріархів та зробимо яскраві фото на фоні природних фотозон скеледрому. Цим маршрутом можна пройти самотужки або з колоритним екскурсоводом. Також є можливість активно провести час (скеледром, сплав або катання на квадроциклах, за бажанням на вибір).

Переїзд до м. Житомира, поселення в готель (за вашим вибором).

День 10

Прогулянка містом Житомиром, екскурсія до Літературного музею. В ньому можна ознайомитися з працями та життєвим шляхом видатних літературних митців Житомирщини. Експозиція музею складається з трьох виставок.

Після огляду літературного музею, екскурсантам пропонується прогулянка Шодуарівським парком, під час якої екскурсовод допоможе поринути в історію кохання барона де Шодуара.

Вільний час (екскурсії на вибір): 1) екскурсія з гідом Замковою горою і не тільки, 2) відвідування Краєзнавчого музею, 3) відвідування Музею Космонавтики ім. С.П. Корольова, 4) авторська екскурсія “Аристократичний Житомир” із відвідуванням будинку-музею В. Короленка, 5) екскурсія з гідом єдиною пішохідною вулицею міста – Михайлівською.

Житомирщина екскурсія музеї
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ 09 серпня 2020 року розповів Любомир Дутчак - начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради.  Протягом минулої доби у Новограді-Волинському лабораторно підтверджено два нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію у 67-річних жінок . В районі захворіли троє осіб: дівчина (18 років), чоловік (29 років), чоловік (60 років). Крім того, в суб...
Суспільство
Розробники World of Tanks серйозно підготувалися до святкування десятирічного ювілею легендарної гри, яка довгий час била всілякі рекорди за популярністю і чисельності гравців. Крім барвистих баталій, роздачі бонусів, івентів, конкурсів і особливих режимів бою, підготовлені ​​великі оновлення, що включають нову систему устаткування, додавання шести польських середніх танків і оновленої карти в азіатському стилі «Перлова ріка». Головне на порядку денному -...
Екологія
Сьогодні, 08 серпня 2020 року розпочався сезон полювання на пернату дичину на території Новоград-Волинщини та усієї України. Ми вирішили нагадати мисливцям кілька основних правил. Отже, днями полювання є субота, неділя, середа, а на дичину вирощену на фермах та випущену в угіддя під постріл днем полювання є четвер. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами: - посвідчення м...
Суспільство
На порталі публічних закупівель Prozorro оголошено тендер на демонтаж комплексу консервного заводу. Зокрема, йдеться про демонтаж комплексу консервного заводу, що знаходиться за адресою вул. Надслучанська,1 м. Новоград-Волинський, Житомирська область, шляхом руйнування та знесення будівель та виконання земляних робіт. Читайте також: Справжній андеграунд Новограда-Волинського: Занедбаний консервний завод (ФОТО, ВІДЕО) Тендер проводиться на замовлення КП "Но...
Кримінал
6 серпня 2020 року Новоград-Волинський відділ поліції отримва повідомлення про крадіжку з приватного будинку, господарі якої тиждень перебували на відпочинку. За вказаним фактом слідчим розпочато кримінальне провадження.  Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. Про крадіжку із будинку мешканців Новограда-Волинського до поліції повідомила господиня. Вона розповіла, що хтось скористався їх тижневою відсутністю і, пошкодивши металоп...
Пригоди
Правоохоронці встановлюють місце знаходження Миколи Олександровича Корнеєва, 27.08.1974 року народження, місце перебування якого з 6 серпня 2020 року невідоме.  За словами рідних зниклого, о півночі 6 липня він пішов з дому з наміром їхати до Кропивницького. А о 21:20 цього ж дня спілкувався з дружиною телефоном та повідомив, що уже повертається з Києва у Житомир. Його прикмети:  зріст близько 175 см, середньої тілобудови, волосся сиве, середньої довжини....
Новини компаній
Карантин виснажив наші гаманці, і багато людей зараз шукають швидких заробітків за кордоном. Чи можливий виїзд по безвізу на роботу та в які країни? Яку краще обрати вакансію, на що звертати увагу? Відповіді на ці питання ми вирішили отримати у спеціалістів одного з передових кадрових агентств України Лідер-ЛТД. Рекрутери компанії пропонують широкий вибір вакансій по безвізу для чоловіків жінок або сімейних пар. Переваги співпраці з кадровими агентствами В...
Суспільство
Упродовж 3-5 серпня 2020 року фахівцями Державної установи "Житомирський обласний лабораторний центр" проводилися лабораторні дослідження якості води на офіційних пляжах Новограда-Волинського. Після проведення відповідних досліджень, фахівцями центру було отримано наступні результати: місто Новоград-Волинський, річка Случ: індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення) - 6200 (в нормі не більше 5000); - БСК5, ХСК – в межах нормативних значень. Таким чином відпов...
Влада
Згідно з Постановою «Про утворення та ліквідацію районів» Житомирська область поділена на 4 райони: Бердичівський, Житомирський, Коростенський та Новоград-Волинський райони. Втім, перші вибори депутатів районних рад новоутворених районів можуть не відбутися. Про таку загрозу повідомляє Асоціація міст України. Консультант з юридичних питань АМУ, що працює на Житомирщині в рамках проекту «ПУЛЬС», Андрій Дяченко пояснює: у новостворених районних радах мають в...