Якого розміру та які види риб можна ловити?

Якого розміру та які види риб можна ловити?, Ірина Сукач

Риболови-любителі часто порушують Правила любительського і спортивного рибальства лише через те, що не знають їх. Розповімо якого розміру і які види риб можна ловити в поза нерестовий період.

У Правилах любительського і спортивного рибальства визначено постійно діючі положення, що регламентують порядок, умови любительської та спортивної риболовлі, ставлять перед рибалками обов’язкові до виконання вимоги.

Об'єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонено):

- форель (струмкова, озерна, райдужна);
- рибець звичайний;
- гібриди осетрових видів;
- види, занесені до Червоної книги України (мінога українська, стерлядь прісноводна, ялець звичайний, вирезуб причорноморський, бистрянка російська, білоперий пічкур дністровський, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, карась звичайний або золотий, лосось дунайський або головатиця, харіус європейський, минь річковий, чоп звичайний або великий, чоп малий, йорж носар, йорж смугастий).

Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж відпустити її у водойму з тим, щоб зберегти їй життя.

Забороняється лов риби і раків, менших за розміри:

білий амур – 40 см;
білизна (рос. “жерех”) – 30 см;
в'язь (рос. “язь”) – 28 см;
головень (рос. “голавль”) – 24 см;
короп – 25 см;
лин – 20 см;
лящ – 32 см;
підуст – 25 см;
плітка – 18 см;
сазан – 35 см;
сом – 70 см;
судак – 42 см;
товстолоб – 40 см;
щука – 35 см;
рак – 10 см.

Правилами любительського і спортивного рибальства передбачено максимально дозволений прилов риб і раків, менших за встановлений розмір – не більше 30 % (за підрахунком поштучно) від загального улову за видами, для яких встановлено мінімальні розміри.

За прилов маломірки понад цю кількість рибоохоронним патрульним на порушника правил рибальства складається адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладається штраф у розмірі від 34 до 170 грн.

Крім того, за кожну рибину (незалежно від розмірів) з прилову маломірки понад допустиму норму (30% улову) порушник правил рибальства повинен відшкодувати завдану шкоду за встановленими таксами (постанова КМУ № 1209 від 21.11.2011).

Такси на окремі види риб такі:

510 грн - судак;
425 грн - cом;
340 грн - щука;
306 грн - сазан;
255 грн - білизна (рос. “жерех”), товстолоб, білий амур;
170 грн - лящ;
136 грн - в'язь;
119 грн - лин;
85 грн - плітка;
68 грн – краснопірка;
34 грн - плоскирка;
17 грн - головень (рос. “голавль”), окунь, карась;
25,5 грн – рак.

Майте на увазі, що застосування живої насадки (живця) на рибальських снастях не дозволяється із числа вищезазначених видів риб (тобто з числа заборонених для вилову, а також тих, для яких встановлено мінімальні розміри).

Тому, збираючись на риболовлю, не забудьте взяти із собою лінійку (або інші придатні для вимірювання довжини пристосування).

Довжина вимірюється так:

• у риби - по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);
• у рака - по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» управління: (067) 414 60 74.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі