• Головна
  • На Новоград-Волинщині горить сухостій: Як це впливає на здоров'я людей
10:38, 14 серпня 2020 р.

На Новоград-Волинщині горить сухостій: Як це впливає на здоров'я людей

Пожежа

Пожежа

13 серпня 2020 року до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння сухої трави в с. Броники Новоград-Волинського району.

На місці події рятувальники з’ясували, що посеред приватних полів горить суха трава. Вогонь устиг знищити 1 га залишків сухої рослинності. Зусиллями бійців ДСНС пожежу вдалося зупинити вогонь на зазначеній площі та не допустити подальшого її поширення.

Внаслідок загорянь загиблих та травмованих не виявлено. Причини пожеж встановлюють фахівці.

Пожежники закликали мешканців краю не випалювати сухотрав’я, оскільки це не тільки завдає шкоди здоров’ю, а й руйнує екосистему. Від вогню гинуть комахи і тварини, що мешкають у траві і на поверхні ґрунту.

Як пожежі сухостою впливають на здоров'я людей

Варто розуміти, що вплив пожежі залежить від того, що саме горить. Якщо ми говоримо про сухостій, підпалене листя тощо — тут вплив одразу в трьох напрямках.

Перше. Виділення дрібнодисперсного пилу

Це тверді РМ-часточки малої фракції, які мають маленький аеродинамічний радіус і довго залишаються в атмосферному повітрі. В останні 10 років дрібнодисперсний пил визнаний у країнах ЄС як один з найбільш небезпечних видів забрудників. Тому що тільки нещодавно почали його контролювати та знаходити зв'язок зі станом здоров'я і не інфекційною захворюваністю.

Друге. Під час горіння виділяється велика кількість різних токсичних речовин

Справа в тому, що пожежі сухостою чи паління листя кардинально відрізняються від виділення викидів з печі чи труби при контрольованому горінні. Тому що, наприклад, коли палять купу листя (часто на власній території дачі тощо) — це неконтрольоване горіння. Ми не можемо контролювати температуру, кисневий баланс та інше, що робить для нас пічка. І під час неконтрольованого горіння утворюється велика кількість продуктів неповного згоряння сировини.

Дослідження показали, що під час паління листя чи неконтрольованих пожеж, поблизу місця пожежі підвищується рівень вмісту таких токсичних, отруйних сполук як оксид азоту, сірчистий ангідрид, оцтова кислота та оцтовий ангідрид, рештки чорного вуглецю. Знаходили всі групи альдегідів, представники групи фенолу, кетонів тощо. Є дослідження Китаю, Індії та Канади, які показали, що під час неконтрольованого спалювання сухостою, особливо якщо він не є повністю сухим, утворюються понад 500 високотоксичних органічних сполук. І всі вони потрапляють в атмосферне повітря.

Третє. Довге розсіювання викидів

На відміну від організованих джерел викидів, такі пожежі є неорганізованими. І через це вони не так швидко розсіюються, як, наприклад, викиди з труб. Труби встановлюють для того, щоб розсіювати на велику відстань усю цю масу забруднюючих речовин. Тому що потоки атмосферного повітря не однорідні і, в залежності від висоти, там абсолютна різна аеродинаміка.

Коли ж спалювання відбувається поруч з нами, умовно кажучи, на відстані 2 метрів, то воно все залишається на місці і не розсіюється. Створюється така "подушка" з аерозолю та отруйних речовин. Через це нерозсіювання у першу чергу страждають діти і люди, чия зона дихання знаходиться 1,5 метрів і нижче. Тому що тут спостерігається найбільша концентрація таких речовин.

Під час пожеж утворюється вторинний аерозоль — туман, який ми бачимо, коли горить, особливо коли листя вологе. Це конденсується волога, яка була у цьому листі під час згоряння. Вона конденсується — і одночасно поглинає всі ці отруєнні речовини, і пар переходить у смог. Утворюються локальні смоги.

Наприклад, в місцях опалого листя індекс забруднення атмосфери збільшується мінімум на 14 пунктів. 10 пунктів — це вже небезпечно для здоров'я. Якщо враховувати, що в наших містах і так індекс в середньому 8 – 9, а у промислових і до 13. І коли ми додаємо ще фактор пожеж — то отримуємо забруднення в районі 25 пунктів. А вони є катастрофічно небезпечними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...