• Головна
  • Не плати за чужі порушення: Як новоград-волинцю зареєструвати користувача авто онлайн
14:49, 19 серпня 2020 р.

Не плати за чужі порушення: Як новоград-волинцю зареєструвати користувача авто онлайн

Не плати за чужі порушення: Як новоград-волинцю зареєструвати користувача авто онлайн

В електронному кабінеті водія з'явилася нова послуга, яка дозволяє дистанційно зареєструвати користувача будь-якого виду транспорту. Для чого створена така послуга, і ким є належний користувач, допоможе розібратися редакція сайту 04141.com.ua.

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник (отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх тощо).

Важливо відзначити, на один транспортний засіб може бути зареєстрований тільки один належний користувач!

Електронною послугою реєстрації користувача можуть скористатися фізичні і юридичні особи абсолютно безкоштовно. Зареєструвати користувача може тільки власник посвідчення водія України або іншої держави, якщо посвідчення відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua і на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Як скористатися послугою?

  • Спершу потрібно пройти авторизацію в Електронному кабінеті водія, або створити його перш, якщо такий відсутній. Ввійти можна за допомогою спеціальної електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
  • У розділі "список послуг" вибрати послугу "управління належним користувачем".
  • Далі слід ввести VIN-код транспорту, для якого слід зареєструвати належного користувача. Система визначити всю інформацію про автомобіль

Vin-код - спеціальний ідентифікаційний код транспорту. Простіше кажучи, це код кузова автомобіля. Це особистий код автомобіля, який практично не піддається фальсифікації. Знайти його можна в свідоцтві про реєстрацію чи в технічному паспорті транспортного засобу.

  • Далі варто вибрати підстави, на яких складається належне користування. Такими підставами можуть бути домовленість з власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму або позички; договір фінансового або оперативного лізингу.

Видалення призначеного належного користувача можливо власником автомобіля за поданою заявою.

  •  Після визначення підстав слід ввести адресу електронної пошти власника автомобіля і його номер мобільного телефону. 
  • Тепер потрібно перевірити свої дані і при необхідності прикріпити сканкопію довіреності або договору, якщо вони є підставою для належного користування.
  • Потім слід підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Послуга призначається на певний термін, після чого може піти автоматично, якщо не буде абсолютно продовження. 

  • Тепер власник повинен отримати лист з посиланням на онлайн-заяву. Власник повинен перейти за посиланням і погодиться з таким призначенням. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля повинен підписати заяву за допомогою КЕПУ. Після цього особа, яка замовила послугу належної користувача, може бачити статус підтвердження заявки в електронному Кабінеті водія.

Повний цикл надання послуги онлайн займає один робочий день. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...