• Головна
  • На фасаді ліцею №1 у Новограді-Волинському встановлено інформаційну дошку Максиму Рильському
16:52, 23 серпня 2020 р.

На фасаді ліцею №1 у Новограді-Волинському встановлено інформаційну дошку Максиму Рильському

На фасаді ліцею №1 у Новограді-Волинському встановлено інформаційну дошку Максиму Рильському

У Новограді-Волинському увічнили пам'ять Максима Тадейовича Рильського – видатного українського поета, перекладача, вченого-мовознавця, академіка, державного і громадського діяча України. Інформаційна дошка з’явилася на фасаді ліцею №1 імені Лесі Українки, із педагогічним колективом якого та творчою інтелігенцією міста у 1946-1964 роках він тісно співпрацював.

Урочисте відкриття відбулося 23 серпня, у День Державного Прапора України. Дошку встановили за ініціативи голови міськрайонної організації Національної спілки краєзнавців України, учителя німецької мови ліцею №1 Валентина Вітренка на честь 125-річчя від дня народження Максима Рильського.

На урочисте зібрання завітав правнук поета – Назар Рильський.

У своєму виступі в.о. міського голови Оксана Гвозденко наголосила: «Знаково, що саме сьогодні, коли ми відзначаємо велике державне свято – День Державного Прапора України, ми відкриваємо дошку на честь Максима Тадейовича Рильського. Це великий поет зі світовим ім’ям, який є гарним прикладом для наслідування прийдешнім поколінням. Нам надзвичайно приємно, що в цей день гостем нашого міста є правнук Максима Рильського – Назар. Також щиро дякую колективу ліцею №1 – це особливий колектив, який виховується на імені Лесі Українки, на поезіях і творах видатних українських письменників, в тому числі і Максима Рильського. Дякую, всім, хто підтримав цей проєкт. Ми горді тим, що відтепер пам’ять про видатну людину увічнена у нашому місті».

Як підкреслив голова міськрайонної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Вітренко, дошку виготовлено приватним підприємцем Анатолієм Дідусом за кошти меценатів. Це батьки учнів, які навчаються, або вже закінчили навчання у ліцеї. Зокрема, як зазначив Валентин Володимирович, допомогли: Валерій Перерва, Тетяна Слободенюк, Галина Коханівська, Тетяна Опанасюк, Наталія Корсун, Тетяна Лавренюк, Сергій Зубар. «Відкриття цієї дошки є великим внеском у справу увічнення пам’яті нашої землячки Лесі Українки. Адже один із перших віршів перед обранням депутатом до парламенту, який Максим Рильський написав 10 лютого 1946 року, він присвятив саме їй» - наголосив Валентин Вітренко.

Вірш Максима Рильського «Леся Українка» продекламувала учениця ліцею №1 Ольга Кравчук.

Багато теплих та щирих слів цього дня лунало на адресу ініціатора встановлення інформаційної дошки, а також спонсорів і меценатів за чий кошт та чиїми зусиллями дошку було виготовлено. Дякували міській владі за підтримку таких ініціатив.

Право відкрити інформаційну дошку на честь Максима Рильського було надано його правнуку Назару Рильському та учениці ліцею №1 Ользі Кравчук.

Ім'я Максима Рильського посіло почесне місце серед багатьох відомих українців, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка… Він назавжди залишиться у пам’яті багатьох поколінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...