Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині

Городницький скарб, Ірина Сукач
Городницький скарб

Історична знахідка складається з 32 монет найдавніших типів та була знайдена на території селища Городниця Новоград-Волинського району. Протягом більш ніж 100 років знаходили лише поодинокі монети київських князів.

На монетах видно зображення князя Володимира на київському престолі та його знак, який зараз є Державним гербом України.

Запис на курси англійської мови у мікрорайоні "Болгарбуд" в Новограді-Волинському

Скарб був знайдений "за побутових обставин".

Про це повідомив історик Олександр Алфьоров на своїй сторінці у Фейсбук:

"Зараз в Городниці (Житомирська обл.) розпочалась передача скарбу срібників Володимира Святого та Святополка Ярополковича. Разом 32 монети – перші монети Русі-України. Це скарб національного значення! Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка. Вчора пізно вечорі зі мною вийшли на зв’язок знайомі знайомих і сказали, що за абсолютно побутових обставин були знайдені ці монети. З перших слів ми дійшли спільної згоди – ця знахідка сторіччя має згідно з законом бути переданою Державі. Триває передача. Слідкуйте, я викладатиму нові подробиці та фотографії. Так само прошу поширювати це повідомлення. Нам необхідно убезпечити цю передачу, бо вона є прецедентом за всі роки незалежності. Водночас, монети не мають загубитись «на калідорах», а бути передані до Музею. З Вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки «Городницьким скарбом»."

Де замовити політичну рекламу у місті Новограді-Волинському Житомирської області?

Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині, фото-1 Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині, фото-2 Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині, фото-3 Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині, фото-4 Найбільший скарб монет княжої доби знайдено на Новоград-Волинщині, фото-5
Городниця скарб монети
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі