• Головна
  • Залишки давнього поселення бронзової доби виявили на Новоград-Волинщині
13:02, 22 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Залишки давнього поселення бронзової доби виявили на Новоград-Волинщині

Археологічна експедиція

Археологічна експедиція

Історія зі знайденням "Городницького скарбу" є безпрецедентною в історії сучасної України археологічною знахідкою, яка зацікавила широке коло науковців, які долучилися до ідентифікації давньоруських монет. Але на цьому вона не закінчилася. З моменту виявлення монет княжої доби до даного часу, на місці виявлення давніх срібняків працює група археологів під керівництвом кандидата історичних наук-старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Петраускаса Андрія Вальдасовича.

Інформацію про виявлення залишків давніх поселень поруч з місцем виявлення "Городницького скарбу" редакції сайту 04141.com.ua України повідомив історик Олександр Алфьоров і ми вирішили на місці зустрітися з археологами, які проводять дослідження місцевості поруч з селищем Городниця Новоград-Волинського району. Андрій Вальдасович зустрів нас на дорозі, неподалік селища. Спроби проїхати до табору археологів на легковому авто були безуспішними, довелося залишити його на лісовій дорозі. Пішки по ній ми пройшли до місця виявлення "Городницького скрабу".

Андрій Вальдасович розповів про обставини виявлення монет, та можливі причини які спонукали власника давнього скарбу зробити схрон саме в цій місцині.

Поза сумнівами те, що на цій місцевості, де розміщене тепер селище Городниця було давнє поселення, яке могло мати аутентичну давньоруську назву Городниця, що означає укріплений "город" (місто), яке було ровесником древнього літописного Звягеля, а той раніше. Між поселеннями могли бути торговельні стосунки та дорога. Місце знаходження сучасної Городниці було дуже привабливим для поселення. Оскільки поряд знаходяться кам'яні пороги, що утворює на Случі природню переправу через річку: - розповів археолог.

Після цього ми відправилися до табору археологів, якій знаходиться на відстані пів кілометра від місця виявлення Городницького скарбу.

Науковці живуть у спартанських умовах у наметі, де й ночують та займаються приготуванням їжі. Тут учасники експедиції серед яких: Різник Сергій та Денисюк Володимир продемонстрували знайдені ними артефакти, які свідчать про знаходження на цій місцевості давніх поселень бронзового віку, а може ще й пізніше. Через представлених знахідок черепки від давнього посуду, кам'яні знаряддя праці. Лише взявши до рук кам'яний скребок розумієш, що це дійсно витвір рук людини, наскільки вправно він зроблений.

Андрій Вальдасович провів нас на місце виявлення знахідок, де відразу віднайшли ще два черепки. Непомітні для ока пересічної людини кам'янці є залишками древнього посуду, які доповнять колекцію археологів. І надалі, можливо будуть представлені у краєзнавчому музеї у Новограді-Волинському.

Залишається лише констатувати факт - археологи виявили залишки древнього поселення на території Новоград-Волинського району, але вказану територію потрібно детально вивчати та досліджувати, що може зайняти не один рік роботи науковців при достатньому фінансуванню з боку держави. Наша Новоград-Волинщина вже увійшла в історію з "Городницьким скарбом", а виявлені давні артефакти поруч з місце знайдення скарбу доповнять її сторінки.

Доповнення: Після нашого від'їзду з селища Городниця при обстеженні місце знахідки "Городницького скарбу" під керівництвом Андрія Петраускаса, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі. Повідомив історик Олександр Алфьоров. Воно "загубилось" просто в Городниці. Виключно професійний погляд археологів виокремив серед дерев та горбистої місцевості структуру достатньо великого міста. Подальший огляд надав перші результати. Стародавня Городниця мала дві лінії оборони — валів. Окрім того, наші давні фортифікатори створили ескарпи  спеціально підготовлені оборонні круті схили. Серед перших матеріалів  невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи  цегли княжого часу. Отже, перед нами віднайдений град зі складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Городниця #скарб #археологічні розкопки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...