• Головна
  • Новоград-волинські волонтери допомагають археологам, які роблять унікальні відкриття в районі
13:39, 25 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Новоград-волинські волонтери допомагають археологам, які роблять унікальні відкриття в районі

Новоград-волинські волонтери допомагають археологам, які роблять унікальні відкриття в районі

Усім жителям Новоград-Волинщини вже, мабуть відомо про останні археологічні знахідки, які прикували до себе увагу усієї країни. Все почалося з виявлення так званого "Городницького скарбу" - 38 срібних монет майже тисячолітньої давності. На місці знахідки працювала група археологів під керівництвом Петраускаса Андрія Вальдасовича, яка зробила ще кілька важливих відкриттів: виявлено залишки поселення бронзової доби та городище стародавнього міста часів Київської Русі.Але як завжди у нашій державі, ця наука тримається на ентузіазмі самовідданих людей, які присвятили археології своє життя. Чого тільки вартує ситуація при виявлені срібняків, коли історик Олександр Алфьоров закликав про матеріальну допомогу в небайдужих людей через мережу інтернет, щоб профінансувати поїздку групи науковців до місця знахідки. Все це свідчить лише про критичний стан науки в нашій державі й неналежне ставлення можновладців до історії своєї країни. Але роботи у археологів тільки в Новоград-Волинському районі вистачить на роки і ми маємо докласти зусиль, щоб дослідження нашого краю науковцями продовжувалося і надалі.Так, сьогодні небайдужі мешканці Новограда-Волинського Артур Загривий та Роман Седлецький вирушили до селища Городниця, де знаходилася група археологів та надала їм допомогу у вигляді пального, харчових продуктів, води та засобів гігієни.

Новоград-волинські волонтери допомагають археологам, які роблять унікальні відкриття в районі, фото-6Зі слів керівника групи Андрія Петраускаса, цікавими об'єктами для розкопок є нещодавно знайдене старовинне городище в селищі Городниця, руїни "Звягельського замку" у Новограді-Волинському та древнього городища "Звягель".

Чинний депутат Новоград-Волинської міської ради та кандидат на посаду голови Новоград-Волинської об'єднаної територіальної громади - Роман Седлецький від "Євросолідарності" запевнив, що ініціюватиме виділення коштів з міського бюджету для фінансування археологічних досліджень "Звягельського замку" та всіляко сприятиме роботі археологів під час роботи на інших об'єктах Новоград-Волинщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
2,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...