• Головна
  • Ось тобі і вихідний: що за народними повір'ями не можна робити 4 жовтня
12:35, 4 жовтня 2020 р.

Ось тобі і вихідний: що за народними повір'ями не можна робити 4 жовтня

Ось тобі і вихідний: що за народними повір'ями не можна робити 4 жовтня

У цей день православні відзначають День вшанування пам'яті одного з апостолів Христа - Кіндрата Афінського. Він був автором твору на захист християн «Апологія», або «Грамота на захист християн».

Афінський народився в другій половині I століття в Греції. Замість мученицьки убитого Публія став єпископом в Афінах, де проповідував слово Боже. Багатьох язичників навернув до правдивої віри в Христа, за що його зненавиділи многобожники.

Вони намовили натовп людей і ті побили апостола камінням. Але чоловік залишився живий. Тоді Кіндрата схопили і посадили на багато років в темницю. Помер він від голоду в 129 році.

У зв'язку з цим ім'ям в народі 4 жовтня стали відзначати свято, названий Кондратом та Іпатом. Єпископ Ефісскій Іпат стояв на захисті знищуваних язичниками ікон. Імператор Лев Ісаврянин за це спочатку піддав Іпатія жорстоким тортурам і потім убив.

Вважається, що в цей день не можна лінуватися і якщо ревно трудитися, чекає винагорода і благополуччя.

У Київській Русі Кіндрата та Іпата вважали днем ​​родючості і землеробства. У цей день обов'язково потрібно було працювати - в першу чергу, удобрювати землю свіжим гноєм. А ось лінуватися в цей день не можна. Мудрі люди говорили: «Не присядеш без діла на Гната та Кіндрата - будеш багатим».

В цей час починалися замолоткі зерна. Для цього з вечора розкладали вогонь в ямах земельного підлоги першого поверху в клунях (будова для молотьби) і розкладаються снопи на решітках на висоті другого поверху. Жар від багаття висушує лушпиння, і зерна легше відокремлюються при молотьбі.

Також 4 жовтня святкувалися «двори». Свою назву свято отримало за те, що дівчата в цей день приводили в порядок свій двір, в той час як свахи ходили по селу і заглядали в ворота, перевіряючи - у кого двір чистіше і красивіше. Якщо у дворі звалище, то вже в такому дворі сватів не чекають. Двори було святом для дівчат на виданні. Якщо ж дівчина вже була посватана, то відбувався обряд її обмивання.

Народні прикмети на 4 жовтня:

  • Якщо день ясний і теплий, але з поривами північного вітру, значить, зима буде морозною.
  • Якщо на Кіндрата та Іпата різко похолодало, зима настане рано.
  • Яка погода весь день коштує, такий і на місяць вперед буде.
  • Якщо вдень прохолодно, а до ночі теплішає - до швидкого негоди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...