• Головна
  • Замість білбордів - реальна допомога: Петро Литвин привіз рятівне медобладнання для лікарні в Новограді-Волинському
20:43, 22 жовтня 2020 р.

Замість білбордів - реальна допомога: Петро Литвин привіз рятівне медобладнання для лікарні в Новограді-Волинському

Замість білбордів - реальна допомога: Петро Литвин привіз рятівне медобладнання для лікарні в Новограді-Волинському

Під час цьогорічної виборчої компанії від білбордів і сітілайтів із політичною рекламою аж в очах рябить. Рекламні площі, які донедавна рясніли всякою всячиною, від гаджетів до саун, обліпили передвиборчі гасла з портретами претендентів на серце та руку електорату — і без них. Хтось обіцяє «манну небесну» для міста і гарантує речі, які навіть не повноваженнях місцевих рад, а хтось у кризовий період запитають: «Яка потрібна допомога?». Як із початку пандемії постійно запитують у головного лікаря міськрай ТМО Василя Бориса брати Литвини.

Кошти, які решта політичних сил активно витрачає на передвиборчу рекламу, благодійний фонд родини «Майбутнє Полісся» уже півроку спрямовує на порятунок лікарень Житомирщини, а особливу увагу медичній установі в Новограді-Волинському

«Я пишаюся багаторічною дружбою та співпрацею із родиною Литвинів. У кризові періоди Володимир Михайлович та Петро Михайлович першими приходять на допомогу», — розповів головний лікар Василь Борис.

21 жовтня 2020 року до місцевої лікарні Петро Литвин привіз від фонду «Майбутнє Полісся» чергову допомогу — рятівне медичне обладнання. Загалом йдеться про сім найсучасніших концентраторів кисню (вартість одного — 25 тисяч гривень), нові безконтактні тонометри, рециркулятори повітря і пульсоксиметри.

«Обладнання, яке ми отримали, необхідне не тільки в нашій лікарні, а й в усьому світі. Цим воно й цінне, що його дуже бракує, а в нас воно тепер є. Концетратор кисню дозволить покращити лікувальний процес. Не потрібно кисневих балонів — апарат виробляє кисень із повітря, простий, мобільний в користуванні. Це вчасна і дуже потрібна допомога. «Коли нічого не було в державі на початку пандемії, то я спілкувався з Литвинами і вдень, і вночі. Завдяки їх підтримці міськрай ТМО отримало тисячу респіраторів, три тисячі рукавичок, 220 захисних окулярів і 200 щитків, півсотні захисних костюмів, 40 літрів дезінфікуючих засобів, 700 масок. Повірте, коли допомога настільки своєчасна — вона як спасіння. За цією допомогою — врятовані життя!» — розповів завідувач реанімації Василь Кравченко. 

Станом на 21 жовтня в лікарні перебуває 102 хворих із коронавірусом і підозрою на covid-19, ще 36 хворих — із пневмоніями різного ступеню тяжкості. У цих умовах забезпечення киснем стало питанням національної безпеки, але на рівні держави воно досі не вирішено.

«Часу на розмови немає. Для протистояння COVID-19 закликаємо усі партії, усіх кандидатів об'єднатися перед обличчям небезпеки», — у відкритому листі закликав до спільних дій Петро Литвин та команда Народної Партії. — Ми продовжуємо допомогу, яку надавали, коли лікарні залишилися один на один із новим викликом. Головний лікар донині стукає в усі двері, але не всі чують. Ми увесь час тримаємо руку на пульсі громади», — розповів Петро Литвин.

Медики розповідають, що нині вони працюють у надзвичайно складному режимі. Мало того, що бракує медичного оснащення, також інфікується багато персоналу.

Раніше було питання помістити хворих у кращу палату, а сьогодні, як кажуть медики, ситуація склалася така, що й «коридор підійде». Ніхто не рахує хворих, котрі перебувають із симптомами вірусу вдома. Найнебезпечніше те, що період від задовільного стану до важкого може вимірюватися годинами. І саме в цей момент усе залежить від кисневого забезпечення«Компанії-постачальники відмовляються завозити до лікарень балони з киснем через проблеми із ліцензуванням. Це абсурд, бо питання повинно вирішуватися негайно. У лікарню нині беремо найважчих пацієнтів. Вже завтра може настати час, коли обиратимемо, кого рятувати — розповів Василь Борис.

Станом на 21.10.2020 року за весь період пандемії коронавірусу в місті Новограді-Волинському зареєстровано 384 випадки захворювання на COVID-19 (154 осіб одужало та 7 померло внаслідок ускладнень) і 113 випадки серед жителів району.

Я не знаю, як би лікарі витримали, якби не їхня самовіддача професії та допомога благодійників. Завдяки нашій злагодженій команді ми зберегли потенціал міськрайонної лікарні, заклали фундамент та свого часу розпочали роботи з будівництву хірургічного корпусу. Завжди отримували якісну медичну техніку та ті засоби, без яких неможлива ефективна робота. Допоки навесні усі лякали пандемією й не пропонували жодних грамотних рішень, фонд «Майбутнє Полісся» та родина Литвинів дієво підтримували нас. І нині вони у відкритих листах до міської та центральної влади б’ють на сполох. Не хочу нікого лякати, але прогнози песимістичні. Дуже сподіваюся, що земляки, котрі не бояться брати на себе відповідальність, будуть з нами й надалі, після виборів. Я вболіваю за це! — каже головний лікар Дарина Новосад

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...