Завтра Дмитрівська поминальна субота в 2020 році: Що потрібно зробити в цей день

Завтра Дмитрівська поминальна субота в 2020 році: Що потрібно зробити в цей день

8 листопада (26 жовтня по старому стилю) православна церква вшановує пам'ять великомученика Дмитра Солунського. А в найближчу суботу перед днем ​​пам'яті Дмитра Солунського здійснюється поминання всіх покійних - Дмитрівська  поминальна субота. У цьому році вона випадає на 7 листопада.

У Дмитрівської батьківської суботи багатовікова історія. Цей день поминання покійних був встановлений по почину великого князя Дмитра Донського і з благословення преподобного Сергія Радонезького.

Спочатку поминання відбувалося по всім православних воїнам, полеглим в цій битві. З роками Дмитрівська субота стала днем ​​заупокійного поминання не тільки воїнів, але і всіх спочилих православних християн. Дмитрівська субота завжди проводилася на Русі урочисто: відвідували могили рідних, служили панахиди, влаштовували тризни, жінки згадували і голосили.

У день Дмитрівської суботи, як і в інші батьківські дні, православні християни моляться за упокій душ спочилих людей - особливо батьків. Якщо Дмитрівська субота випадає на 4 листопада, день святкування Казанської ікони Божої Матері, то день поминання покійних переноситься на тиждень раніше.

У Дмитрівську поминальну упорядковують могили. На них залишають квіти і запалені свічки, а спомин забирають в церкві або роздають перехожим. Не можна говорити про покійних погане. Важливо згадувати добрі моменти життя. Церква нагадує: поминати померлих алкоголем не благословляється. Можна лише пригубити трохи церковного вина за поминальним обідом. Також не можна залишати алкоголь і сигарети на могилах. На Дмитрівську суботу варто відмовитися від перегляду розважальних передач, відвідування концертів та інших розважальних заходів. Замовте панахиду по своїм померлим в храмі. Зазвичай напередодні подають записки в храмі. Їх з іменами покійних читають в п'ятницю на вечірній службі і вранці в день Дмитрівської суботи. І найважливіше, коли ваші близькі пішли, вони потребують вашої молитви. Сходіть в храм або хоча б помоліться у будинку.

батьківська субота гробки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
2 дуже погано
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі