• Головна
  • Стало відомо яким буде Великий герб України (ЕСКІЗ)
19:39, 19 листопада 2020 р.

Стало відомо яким буде Великий герб України (ЕСКІЗ)

Стало відомо яким буде Великий герб України (ЕСКІЗ)
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 30 вересня, повідомляє Укрінформ.

Як зазначається у проєкті постанови, на виконання вимог постанови Верховної Ради від 25 серпня 2020 року Кабінет Міністрів постановляє провести конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України; затвердити Положення про конкурс на кращий ескіз; утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу; затвердити Положення про Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу.

Своєю чергою, Оргкомітету з підготовки та проведення конкурсу доручено в тижневий строк затвердити Положення про журі конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба та його склад.

Ескіз Великого гербу України

На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук історик Олександр Алфьоров поділився новиною щодо результатів вищевказаного конкурсу.

Конкурсна комісія оголосила переможця та його варіант. Щиро вітаю українського геральдиста Олексія Кохана з перемогою. Герб вийшов дуже лаконічний та відображає основні віхи історії України. Але на мою думку є кілька моментів, які слід виправити" - зазначає Олександр.

На думку історика необхідно виправити:
1. Додати над щитом корону Володимира Великого - з його монет. Це символ Держави Володимира та аргумент на користь України, як єдиної спадкоємиці його Держави. Водночас і історична подія - з короною від Візантійського імператора він став членом європейських монархій того часу.
2. Прибрати калину і пшеницю і те все листя. Калина має у українців гірку асоціацію (зокрема стала і символом Голодомору, гіркої долі, крові). А пшениця - ну, от як перестанемо зерно в Польщі закуповувати чи де там ще, тоді і поговоримо про нашу "житницю Європи".
3. Архистратига Михаїла зробити краще - має бути плащ та трохи інакше зображені обладунки.
4. Козака взяти, або Нарбутівського з герба Української Держави - і це обумовити в описі, як певний етап, або ж з оригіналів гетьманських печаток - бо сам образ козака вийшов не дуже вдало.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Білосніжка
20 листопада 2020 р., 00:59
У лева дліний пісюн...))
анонім
20 листопада 2020 р., 07:30
Язик тоже.
-----))
20 листопада 2020 р., 14:40
Марять своiм величчям  якого нiколи не було.
Анатолій
21 листопада 2020 р., 10:10
Якийсь він не "солідний", не "державницький", а "дитячй".
Оголошення
live comments feed...