• Головна
  • На водолікарню гроші держава з 2021 не дасть: Влада Новограда вирішуватиме як зберегти заклад
11:39, 14 грудня 2020 р.

На водолікарню гроші держава з 2021 не дасть: Влада Новограда вирішуватиме як зберегти заклад

На водолікарню гроші держава з 2021 не дасть: Влада Новограда вирішуватиме як зберегти заклад

З 1 квітня 2020 року в Україні запрацювала Програма медичних гарантій на рівні вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Заклади охорони здоров’я, які надають таку допомогу, розпочали роботу за договорами з Національною службою здоров’я України.

У Новоград-Волинській міській територіальній громаді – це КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», у структурі якого функціонує відділення відновного лікування (водолікарня).

На даний час відділення фінансується за кошти Національної служби здоров’я України та за рахунок коштів, отриманих від платних послуг (відповідні тарифи було затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради –https://info.nvrada.gov.ua/uk/documents/item/9085). Однак, фінансування на 2021 рік за пакетами Національної служби здоров’я України не передбачене, а власних коштів закладу не вистачить, щоб утримувати його у наступному році.

Отож, з метою вивчення питання подальшого функціонування та фінансово-господарської діяльності відділення відновного лікування КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО», наприкінці минулого тижня відбулося засідання робочої групи, яку очолила заступник міського голови Наталія Борис. Безпосередньо на об’єкті члени робочої групи, до якої увійшли медики та депутати міської ради, ознайомилися з роботою і медичними послугами, які надаються населенню у закладі, та озвучили пропозиції з вирішення проблемних питань.

Як наголосив генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, аналогічного закладу, де можна отримати весь спектр реабілітаційних фізіотерапевтичних процедур, в районних лікарнях Житомирської області немає. У амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини усі фізіотерапевтичні кабінети, у зв’язку з ліцензійними вимогами, закриті. Тому у відділенні відновного лікування зосереджена вся фізіотерапевтична апаратура. Також за останні роки тут проведений капітальний ремонт, газифікацію у котельні та дренажне відведення води з підвальних приміщень.

«У відділенні щорічно отримують лікування від 2500 до 3300 пацієнтів, з них близько 1000 дітей. Згідно штатного розпису у відділенні працює 31,75 штатних одиниць. На утримання відділення потрібно на рік 3,5 млн. гривень. За рахунок платних послуг планується зібрати 1,2 млн. гривень» - зазначив начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак.

Детально з видами послуг медичної допомоги у закладі членів робочої групи ознайомила завідувач відділення відновного лікування Жанна Команицька

Члени робочої групи зійшлися на думці, що водолікарню потрібно зберегти, адже тут є можливість отримати якісні медичні послуги, зміцнити імунітет, додати сил і здоров’я. Відтак, визначили за необхідне сприяти у виділенні з бюджету 2 340 тис. гривень для утримання відділення відновного лікування у 2021 році. Дане питання буде розглянуте на черговій сесії міської ради, яке планується провести 23 грудня.

Довідково:

Перелік захворювань, з якими лікуються хворі у відділенні відновного лікування:

Захворювання центральної і периферійної нервової системи, інфекційні, судинні, перинатальні, травматологічні, метаболічні, функціональні ураження нервової системи, неврологічні прояви, які можуть лікуватися в амбулаторних умовах, так і хворі, що потребують відновлювального лікування. Травматологічні і ортопедичні захворювання, які потребують відновлювального лікування. Терапевтичні захворювання: гіпертонічна хвороба І-ІІ стадій, захворювання органів дихання, як в гострій фазі перебігу, так і в хронічній, деформуючі остеоартрози, судинні ускладнення цукрового діабету. Хронічні гінекологічні, хірургічні, дерматовенерологічні, ЛОР-хвороби, стоматологічні, урологічні хвороби, яким показано фізіотерапевтичне лікування.

Види медичної допомоги: гальванізація, лікувальний електрофорез, електросон, діодинамотерапія, ампліпульстерапія, інтерференс-терапія, терапія флюкторизуючими струмами, міоритмотерапія, електростимуляція, лікування токами надтональної частоти, дарсонвалізація, ультрависокочастотна терапія, мікрохвильова терапія, дециметрова терапія, магнітотерапія, світлолікування, ультрафіолетове опромінювання, аерозоль - терапія, синглетно-киснева терапія, лазеротерапія, пресотерапія, озокеритно-парафінолікування, бальнеологічне лікування, масаж, лікувальна фізкультура, ударно-хвильова терапія та ін.

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...