• Головна
  • Родом з Туреччини, вегетаріанець та інше: Факти про Святого Миколая, які Ви могли не знати
11:25, 19 грудня 2020 р.

Родом з Туреччини, вегетаріанець та інше: Факти про Святого Миколая, які Ви могли не знати

У Святого Миколая є дещо спільне з Дідом Морозом і Санта-Клаусом: взимку кожного з них з нетерпінням чекають діти. Однак чудотворець має одну виграшну рису. На відміну від Діда Мороза і Санта-Клауса, святий Миколай цілком реальна людина. Так, що ж про нього відомо?

1. Святий Миколай народився в другій половині III століття в багатій родині. Місце народження - місто Патара, яке знаходиться на території сучасної Туреччини.

руїни Патари

руїни Патари

руїни Патари

2. Осиротів в юному віці. Батьки залишили Миколаю великий маєток. Він відмовився від безтурботного життя і пожертвував спадщиною, щоб допомогти нужденним.

3. Під покровительством святого Миколая знаходяться мандрівники, мореплавці, торговці, бідні, сироти і діти. Вважається, що Миколай Угодник є найшвидшим помічником, джерелом духовної підтримки, рятівником від несправедливості і марної смерті.

4. У 2009 році в Манчестерському університеті спробували реконструювати зовнішність святого Миколая по мощам. Так, за даними вчених освітнього закладу, чудотворець був ростом 168 сантиметрів, з високим чолом, вилицями, виступаючим підборіддям, карими очима і оливковою кольором шкіри. Також багато вчених припускають, що Миколай був вегетаріанцем.

Прийнято вважати, що ікону нижче написали ще за життя святого.

Ікона з Базиліки святого Миколая у місті Барі

Ікона з Базиліки святого Миколая у місті Барі

Ікона з Базиліки святого Миколая у місті Барі

5. У Патарі у батька трьох дочок не було приданого, щоб видати їх заміж. Чоловіка жахнула думка, що через це дівчатам доведеться пожертвувати честю. Дізнавшись про це, святий Миколай вирішив допомогти сімейству. Він кинув у вікно будинку, де проживав батько з дочками, три мішечки із золотом. У підсумку кожна з дівчат вийшла заміж. Є припущення, що один з мішечків потрапив в панчоху дівиці, яка лежала на підлозі. Так у католиків з'явилася традиція вішати шкарпетки для подарунків.

Придане для трьох дівчат

Придане для трьох дівчат

Придане для трьох дівчат

6. Перше чудо Миколая на Русі - порятунок потонулого хлопчика. Згідно з легендою, подружжя поверталися додому по річці після паломництва. Під час дороги жінка заснула, а дитина впала в воду і потонула. Святий Миколай почув молитви батьків і врятував хлопчика. На наступний ранок дитину знайшли живою і неушкодженим в Софійському соборі перед іконою Миколи Мокрого.

Ікона Миколи Мокрого - перша чудотворна ікона Русі

Ікона Миколи Мокрого - перша чудотворна ікона Русі

Ікона Миколи Мокрого - перша чудотворна ікона Русі

7. Одна з відомих легенд розповідає про те, як Миколай дав ляпаса пресвітеру Арію. У 325 році імператор Костянтин скликав Нікейський собор. Там Миколай та інші єпископи слухали Арія, який вельми зневажливо висловлювався про Ісуса. Не зумівши стримати себе, святий дав ляпаса Арію. Миколая позбавили одягу єпископа і посадили до в'язниці. У цю ж ніч до нього з'явилися Ісус і Богородиця. Святі вручили Миколаю Євангеліє і одяг єпископа. У підсумку імператор звільнив чудотворця, а вчення Арія визнали єрессю.

ляпас Арію

ляпас Арію

ляпас Арію

8. Місто Миколаїв отримав свою назву в пам'ять про взяття турецької фортеці Очаків у день святого Миколая. До речі, перша церква в місті теж пов'язана з ім'ям чудотворця.

Пам'ятник Святому Миколаю в місті кораблів

Пам'ятник Святому Миколаю в місті кораблів

Пам'ятник Святому Миколаю в місті кораблів

9. Подарунки стали невід'ємною частиною до дня Святого Миколая. До Європи така традиція прийшла з Німеччини, а потім її перейняла Україна. Звичай залишати дітям подарунки під подушкою зберігся на території Правобережної України, яка в той час перебувала у складі Речі Посполитої. У XIX столітті діти Галичини мали потребу в яскравому святі, уособленням якого став Святий Миколай. Свято вимагало текстового матеріалу, створенням якого зайнялися багато українських письменників. Одним з них був Іван Франко. З приходом радянської влади чудотворець, як і вся інша релігійна символіка, була під забороною. Поширення день Святого Миколая отримав з приходом незалежності в Україні.

10. В Україні у Святого Миколая є власна резиденція. Адреса: 78633, Івано-Франківська область, Косівський район, село Пістинь, Маєток святого Миколая.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Святий Миколай
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...