• Головна
  • 2408 хворих на рак перебуває на обліку на Новоград-Волинщині
09:42, 4 лютого 2021 р.

2408 хворих на рак перебуває на обліку на Новоград-Волинщині

2408 хворих на рак перебуває на обліку на Новоград-Волинщині

На обліку в КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» перебуває 2408 хворих. За 2020 рік в Новоград –Волинському районі виявлено 203 нових випадки хворих на онкологію (місто 134, село 69) в т. ч. 5 дітей, із них занедбаних випадків – 86.

За минулий рік найбільше виявлено онкопатологій: молочної залози – 21, легень та бронхів – 20, прямої кишки – 15, передміхурової залози (рак простати) – 13, шлунку – 13, шийки матки – 11, тіла матки – 10, рак шкіри – 6.

Про це інформує В.І.Сімак - завідувач хірургічним відділенням поліклініки КДД.

Цьому сприяє цілий ряд факторів: погана екологічна ситуація, не раціональне харчування, не дотримання правил здорового способу життя, шкідливі звички, не своєчасне проходження профілактичних оглядів, стресові ситуації, різні хронічні захворювання, на фоні яких можуть виникнути новоутворення, тобто передпухлинні захворювання, тощо. Профілактика раку можлива тільки на основі здорової імунної системи, якій сприяє здоровий спосіб життя, що є основою первинної профілактики раку.

Оскільки мова йде про найбільш поширені форми раку такі як, молочних залоз , легенів та бронхів, шкіри , шлунку , прямої кишки, шийки матки, необхідно звернути увагу на ознаки передпухлинних станів.

Симптомами передпухлинних станів має насторожити:

• молочних залоз - поява поодинокого вузла, збільшення однієї із молочних залоз в об’ємі, виділення із соска секрету різного характеру, біль в молочних залозах незалежно від менструального циклу, поява щільних дископодібних утворів без чітких контурів, наявність болючих округлої форми утворень, так званих кіст. Це може спостерігатись й у молодому віці;

• легенів та бронхів – стискаючі болі в грудині, кровохаркання (з домішками алої крові);

• прямої кишки – поява поліпів, які можна виявити при обстеженні під час профоглядів, кров’янисто-слизових виділень із відхідника, прямокишкових кровотеч, тріщин відхідника, що тривало не загоюються, а також поява проносів зі слизом, кров’ю, гноєм;

• предміхурової залози - різні розлади та порушення сечовипускання, наявність крові в сечі або спермі, біль в області попереку, стегон, тазу, який не зникає, болісна еякуляція;

• шлунку – дискомфорт в ділянці шлунку, зокрема болі, нудота, блювота, відрази від м’ясної їжі;

• шийки матки – не регулярні місячні, рання поява місячних, ранній клімакс, спонтанні кровотечі;

• шкіри – поява поодиноких темно-червоного кольору гладких шорсткуватих бляшок, поява на тілі плям темно-сірого кольору з шорсткуватою поверхнею, що лущиться, шкірного рогу, себорейних бородавок, папілом, пігментних невусів, хронічних запальних процесів шкіри, трофічних виразок, рубців.

Люди хворіють на різні недуги, часто не звертаючись в медичні заклади, дехто соромиться, дехто нехтує проходження профоглядів, а це призводить до небажаних наслідків. Тож хочеться наголосити, що з метою раннього виявлення клінічних ознак захворювань, своєчасного направлення на лікування, важливу роль відіграє проходження профоглядів: це щорічна флюорографія, огляд у лікаря акушер-гінеколога, огляд в чоловічому оглядовому кабінеті та додаткові методи дослідження. Не декретовані групи населення (не працюючі, пенсіонери, жінки більше 2-х років в дикретній відпустці) обов’язково з ціллю профілактики один раз на рік мають відвідати сімейного лікаря.

Не можна нехтувати медичними профілактичними оглядами, адже своєчасність — це запорука вашого здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...