• Головна
  • Громади Новоград-Волинщини мають стати справжніми господарями своєї землі (ІНФОГРАФІКА)
11:44, 11 лютого 2021 р.

Громади Новоград-Волинщини мають стати справжніми господарями своєї землі (ІНФОГРАФІКА)

Громади Новоград-Волинщини мають стати справжніми господарями своєї землі (ІНФОГРАФІКА)

Мери міст закликають Парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт, що вирішить проблеми громад у сфері земельних відносин і громади. Йдеться про законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 датований ще 1 жовтня 2019 року. Завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжніми господарями власної землі.

«Нині у питаннях розпорядження землями громад за межами населених пунктів існує чимало проблем, які стримують розвиток місцевого самоврядування і дискредитують державу в очах населення. Серед них, зокрема, і передача органами державної влади земель стороннім особам без врахування інтересів жителів громад, неможливість юридично чітко встановити межі територій громад, обтяжливі, непрозорі та корупційно небезпечні процедури погодження документації із землеустрою та встановлення меж земельних ділянок на місцевості», - зауважують експерти АМУ. Для вирішення цих проблем і розробили та внесли до Верховної Ради України законопроєкт №2194.

Його ухвалили у першому читанні ще 14 листопада 2019 року та 2 грудня 2020 року направили на повторне друге читання.

Норми законопроєкту передбачають:

·передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до власності територіальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів, зокрема новостворених районних державних адміністрацій, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;

·надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;

·зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;

·встановлення меж територій громад за домовленістю громад;

·затвердження місцевими радами детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;

·посилення ролі територіальних громад у здійсненні контролю за станом використання земель;

·закріплення меж земельних ділянок за згодою їх власників без зайвої бюрократії.

АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту вдасться комплексно вирішити проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...