• Головна
  • "Готуй сани влітку, а воза взимку": Перший бій зі стихією влада Новограда програла і повинна зробити висновки
12:45, 12 лютого 2021 р.
Надійне джерело

"Готуй сани влітку, а воза взимку": Перший бій зі стихією влада Новограда програла і повинна зробити висновки

"Готуй сани влітку, а воза взимку": Перший бій зі стихією влада Новограда програла і повинна зробити висновки

Кілька доволі теплих зимових періодів повністю розслабили місцеву владу в місті Новограді-Волинському, її представники забули народне прислів'я:

Готуй сани влітку, а воза взимку".

Аномальна зимова погода зі значними сніговими опадами розкрила усю неефективність бюрократичного апарату міської влади та провальне становище житлово-комунального сектору міста. Невміння і неготовність до прогнозування основних загроз, відсутність поступальної планової роботи для поліпшення ситуації з комунальними службами Новограда-Волинського.

Це перший бій зі стихією місцева влада відверто програла і повинна зробити висновки. Зокрема є два шляхи розв'язання проблеми.

По-перше, нарощування потенціалу підпорядкованих підприємств на які покладаються основні задачі по благоустрою міста Новограда-Волинського. Це КП "Шляхрембуд" та КП "Новоград-Волинськжитлосервіс" Новоград-Волинської міської ради. Але ці два "пацієнта" скоріше мертві ніж живі. І значні фінансові вливання з боку міського бюджету, є, мабуть сумнівним заняттям. Не секрет, що для ефективної роботи цих підприємств, потрібні значні кошти на придбання, оновлення, підтримання в належну технічному стані значної кількості спеціалізованої комунальної техніки, яка надалі може використовуватися неефективно. Наприклад, купляється новий грейдер, який використовується в основному в зимовий період, але в штаті підприємства перебуватиме оператор, якому необхідно буде платити гроші протягом року.

Також, не секрет, що для когось проблема з розчищенням від снігу вулиць - справжній головний біль, а комусь "час жнив". Попит породжує пропозицію. Й оператори комунальних підприємств, мають на стороні непогану "шабашку". Їх доходи, за наявною у редакції інформацією, легко рівняються з зарплатою міського голови. Охочих домовитися розчистити територію від снігу серед людей та підприємців вистачає. Кожен мав можливість спостерігати "катання" снігоприбиральної техніки по місту з піднятими відвалами.

GPS-трекерів на комунальній техніці в місті Новограді-Волинському не встановлено. Зокрема, це стосується снігоприбиральної техніки, за пересуванням якої не має можливості спостерігати в реальному часі. Однозначно контролюючі та правоохоронні органи мають перевірити використання бюджетних коштів на прибирання снігу території Новоград-Волинської громади.

За таких обставин, за відсутності дієвого контролю з боку відповідальних посадових осіб, "вкачувати" значні кошти у ці два "радянського типу" комунальні підприємства — це бути співучасником розкрадання бюджетних коштів громади.

Маємо надію, що новообраний депутатський корпус активно долучиться до вирішення цього питання.

Щоб не плакать, я сміялась.

За прикладом Лесі Українки,  жителі Новограда-Волинського створюють та поширюють десятки мемів на тему прибирання снігу.


По-друге, управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, являючись розпорядником коштів передбачених на благоустрій міста, через прозорі процедури залучає до виконання посталених завдань суб'єктів підприємницької діяльності. Веде облік на території громади наявної спеціалізованої та комунальної техніки, завчасно проводить закупівлі послуг і на конкурентній основі залучає для проведення робіт приватних власників техніки, які готові надавати вказані послуги. Даний спосіб розв'язання комунальних проблем, виглядає прогресивнішим та ефективнішим з фінансового боку, оскільки конкуренція між власниками техніки, знижуватиме ціну за надані послуги та економитиме кошти платників податків. (Зі свого трактора власник точно солярку не зливатиме). Владі доведеться лише запровадити ефективний контроль за якістю виконання робіт.

Яким шляхом піде команда новообраного міського голови Миколи Боровця? Не відомо, але із критичної ситуації, яка виникла протягом минулого тижня, ефективному менеджеру однозначно потрібно робити висновки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сніг #Новоград #прибирання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
гирза
12 лютого 2021 р., 15:44
Снег не вывозится и,что будет когда начнет таять.?Сливов  на дороге нет,но даже где они и есть то врятли справятся с таким количеством воды  и будем мы плавать.На тротуарах почти 1,5 метра снега и никто не собирается его хоть немного вывести.
вік
12 лютого 2021 р., 16:46
Вони не гребують красти гроші надані державою вдовам і сиротам на придбання житла, то  снігова стихія для них, як мана небесна.Для цього їх позаштатні радники (псевдопатріоти) не маю на увазі Собор, їх просто використали для масовки і запустили черговий раз флешмоб "Звягель чи Возвягель" відволікання уваги мешканців міста, від грошового траншу наданого державою для відзначення чергової річниці славетної Лесі, старі способи.
:-)
13 лютого 2021 р., 08:47
Фу-фу-фу... Влада програла.
Dolf LungreN
15 лютого 2021 р., 18:38
Керманичі без керма... Мчить віз повний бездарів, а куди мчить їм і не цікаво, головне красти, набивати кишені і пускати дим, щоб їх дії не було видно...
Пан
15 лютого 2021 р., 22:27
А куди подівся пост про бездіяльність місцевої влади під час снігопаду, комусь "очі помозолив"?)
Оголошення
live comments feed...