Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку

Леся Українка, Олександр Сукач
Леся Українка

У місті Новограді-Волинському відбуваються заходи до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Враховуючи посилення карантинних обмежень, в місті у дещо спрощеному варіанті ніж планувалося раніше. Але попри ризик поширення коронавірусної хвороби до музею Лесі Українки в місті Новограді-Волинському прийшли вшанувати видатну землячку значна кількість людей.

О 12 годині розпочалися урочистості просто неба «На гостину до Лесі…» біля літературно-меморіального музею Лесі Українки, з вуст присутніх лунали вірші та пісні на слова поетеси.

Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-1 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-2 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-3 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-4 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-5 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-6 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-7 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-8 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-9 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-10

Слова, які передають силу і глибину поетичного світу видатної уродженки Новограда-Волинського, покликані виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини письменниці. Але на жаль, сцена стала місцем для з'ясування стосунків між чинними депутатами, як Верховної Ради, так і обласної. Прикро та соромно було чути й вигуки "Ганьба!", бачити як чубляться ці люди, ледь не влаштувавши бійку.

Анонсована раніше святкова хода «На шану до Лесі Українки…» від літературно-меморіального музею Лесі Українки (вул. Соборності, 76/2) до площі Лесі Українки не відбулася. Кожен добирався до місця покладання квітів самостійно. Воно й мабуть, на краще, бо учасникам ходи, звернувши з вулиці Соборності на вулицю Замкову прийшлося б надягати гумові чоботи.

Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-11 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-12 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-13 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-14 Квіти, промови і "ганьба": Як у Новограді вшановують Лесю Українку, фото-15

На площі Лесі Українки усі охочі під час урочистої церемонії могли покласти квіти до її пам'ятника, вшанувавши видатну землячку.

Леся Українка Новоград-Волинський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі