У лісі над Случчю пробивається з-під снігу підсніжник

У лісі над Случчю пробивається з-під снігу підсніжник, Ірина Сукач

На території Городницького лісгоспу розміщений лісовий заказник місцевого значення «Ліс над Случчю» площею 26,8 га. Утворений він був для збереження у природному стані мозаїчного комплексу цінних деревостанів віком 60 років – дубів, грабів, осик і беріз; популяції рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України: підсніжника білосніжного, гніздівки звичайної,лілії лісової, любки дволистої, скополії карні олійної, коручки морозниковидної.

Більша частина території заказника у ландшафтному плані - це заліснений схил лівого берега річки Случ крутизною 30-35˚ східної експозиції, з відшаруванням гранітів на поверхню грунту під пологом лісу. І увесь схил усіяний підсніжниками…

Ще навкруги лежить сніг, а квітка вже пробиває собі дорогу до сонця. Спершу з-під снігу видніються невеликі зелені листочки. Згодом з’являються білі голівки на тендітному стебельці. Ростуть ці чудові квіти густими білими острівцями. Навколо поширюється чарівний аромат. Наукова назва – «галантус», що означає молочна крапля.

Про це повідомляєДП "Городницький лісгосп"на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

«Подивитися на цю красу варто, - каже Леонтій Валенкевич, головний лісничий Городницького держлісгоспу, на землях якого і розміщений заказник. - На території нашого підприємства це єдине місце, де підсніжник займає таку площу, тому у пору його цвітіння кожен воліє потрапити сюди та помилуватися такою красою, а надто набратися енергії.»

Декілька цікавих фактів про підсніжник:

- Цибулини підсніжника отруйні;

- Підсніжник символізує надію;

- Існує понад 100 видів підсніжників;

- Підсніжник – перша квітка землі;

- Підсніжником можна лікувати хворобу Альцгейлера;

- Підсніжник занесений до Червоної Книги України. 

 Городницькі лісівники закликають розвивати в собі почуття дбайливого господаря своєї землі, а також виховувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, елементарні поняття екологічної культури.

Ліс підсніжник Городниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі