• Головна
  • Новоградські рятувальники розпочали рейди: Який штраф очікує на паліїв трави
11:06, 28 березня 2021 р.
2
Надійне джерело

Новоградські рятувальники розпочали рейди: Який штраф очікує на паліїв трави

Новоградські рятувальники розпочали рейди: Який штраф очікує на паліїв трави

27 березня рятувальники Житомирщини розпочали широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження пожеж у природних екосистемах, на сільгоспугіддях, в житловому секторі під час прибирання присадибних ділянок у весняно-літній пожежонебезпечний період 2021 року. Відповідна робота проводиться у зв’язку із збільшенням кількості пожеж пов’язаних зі спалюванням минулорічного сухостою. З початку року вже зареєстровано 33 таких загорянь на загальній площі понад 70 га.

Для проведення рейдів щодо запобігання виникнення пожеж в природних екосистемах, роз’яснення вимог законодавства створюються оперативні групи, за участю представників ДСНС, екологічної інспекції, працівників лісового господарства, органів місцевого самоврядування, національної поліції.

Зокрема сьогодні такі профілактичні рейди були проведені у 5 районах області - Андрушівському, Житомирському, Ємільчинському, Новоград-Волинському та Олевському. Рятувальники здійснювали патрулювання поблизу населених пунктів. Під час виявлення порушників, які розводити багаття тим самим спалюючи залишки деревини, сміття та минулорічний сухостій, наголошували про небезпеку, яку може викликати дана пожежа, а також про заходи адміністративного впливу та штрафи, що можуть накладатися на громадян за порушення вимог законодавства. Окрім бесід фахівці ДСНС розповсюджували застережливі листівки.

Такі профілактичні рейди будуть здійснювались кожних вихідних, а за по треби і у будні дні на увесь весняно-літній пожежонебезпечний період.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки».

Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн.) і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 5100 грн.).

Початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб'єктом господарювання об'єктів нерухомості без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, для яких подання такої декларації є обов'язковим - тягне за собою накладення штрафу на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності і посадових осіб - від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 – 3400 грн.).

Крім того, з 2020 року посилено відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, яке тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн.) і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.) і на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Новоград-Волинський міськрайонний відділ

Управління ДСНС України у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пожежа #Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Томосек
28 березня 2021 р., 23:05
Гондурасы за@б@ли палить траву... У пятницу на Смолке проехать было невозможно на велике...дым вонючий глаза разъедал... Свиньи колхозные а не люди...
Клава
29 березня 2021 р., 18:24
Да дійсно...рагулі які нє розуміють що дим від паління трави отруйний...треба карати величезними штрафами... Щоб знвла бидлота...!!!
Оголошення
live comments feed...