• Головна
  • Як на Новоград-Волинщині ловили "браконьєрів" під час нересту
18:12, 15 квітня 2021 р.

Як на Новоград-Волинщині ловили "браконьєрів" під час нересту

Браконьєрство

Браконьєрство

З два тижні нерестової заборони порушниками природоохороного законодавства завдано збитків навколишньому середовищу. 

У період з 1 по 14 квітня 2021 року рибоохоронний патруль Житомирщини зафіксував 76 порушень Правил рибальства. Так, складено 18 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), 20 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (перевищення кількості гачків, лов риби з човна тощо), три - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та два – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (зберігання, продаж заборонених знарядь лову). Також оформлено 33 акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.

За даний період на порушників накладено 2 700 грн штрафів. Збитки, завдані рибним запасам області, склали 13 651 грн. В рамках рибоохоронних рейдів державними інспекторами вилучено 140 од. заборонених знарядь лову, з них 89 сіток (4 015 метрів).

Для прикладу, 6 квітня під час проведення рибоохоронної роботи на р. Уж, поблизу с. Бараші Новограда-Волинського району державними інспекторами викрито грубе порушення правил рибальства.

Так, місцевий житель здійснював вилов риби за допомогою забороненного знаряддя лову – сітки (50 метрів). Риби зловити він не встиг.

13 квітня на річці Случ рибоохоронними патрульними затримано одразу двох громадян, які здійснювали незаконниий вилов водних біоресурсів. 

Інциденти стались поблизу сіл Гульськ та Івашківка Новоград-Волинського району.

Громадяни використовували для лову риби заборонені знаряддя лову – сітку та «заборчики».

За допомогою сітки (60 метрів) одному із порушників вдалося зловити 10 екз. окуня. Збитки, завдані державі, становлять 170 грн.

На вищезгаданих громадян складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя вилучено. Матеріали справ направлені до суду за місцем скоєння правопорушення. Санкція статті передбачає накладання штрафу у розмірі до 680 грн з конфіскацією знарядь та засобів лову.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» управління: (067) 414 60 74.

З 1 квітня 2021 року у водоймах Житомирської області встановлена весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. 

Відповідно до наказу забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:

- у річках та їх кореневих водах - з 1 квітня по 20 травня включно;

- на водосховищах - з 1 квітня по 10 червня включно;

- у придаткових водоймах (протоки, ставки, озера тощо) - з 1 квітня по 30 червня включно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рибпатруль #рыба #нерест
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...