• Головна
  • Без йогурту і кави: топ продуктів, які краще не їсти на голодний шлунок
09:21, 18 квітня 2021 р.

Без йогурту і кави: топ продуктів, які краще не їсти на голодний шлунок

Сніданок

Сніданок

Британські дієтологи вирішили з'ясувати, що провокує постійне відчуття голоду, і прийшли до висновку, що виною всьому - скачки цукру в крові. У дослідженні, опублікованому в Nature Metabolism, фахівці звертають увагу на те, що у людей зі стрибками цукру перерви між їжею набагато рідші, ніж у інших, а з'їдають вони в середньому на 312 кілокалорій більше. Коли з'являється загроза різкого падіння цукру, людина відчуває голод без очевидних причин. За рік такий пацієнт може набрати дев'ять кілограмів.

Але є ще одна сторона. Виявляється, не всі продукти можна їсти, коли ви відчуваєте голод. І мова тут навіть не про зайву вагу, а про серйозні проблеми зі шлунком. Дієтологи розповіли, від якої їжі варто відмовитися, якщо ви голодні. Деякі з продуктів здаються безумно корисними, але від них користі немає.

Вода

Звичка пити воду вранці на голодний шлунок вважається шалено корисною, але насправді може привести навіть до раку. Вся справа в температурі. Холодну воду на голодний шлунок не рекомендують пити, якщо у вас проблеми зі шлунком і серцево-судинною системою. Занадто гаряча вода (з температурою вище 65 градусів , але навряд чи ви кожен раз її вимірюєте), якщо пити її регулярно, пошкоджує слизову стравоходу, а через занадто часті опіків буде з'являтися все більше аномальних клітин, які згодом можуть стати злоякісними.

Склянку теплої води з ранку на голодний шлунок стимулює секрецію і моторику органів травлення. Вода не повинна бути дуже холодною або, навпаки, гарячої, не варто додавати мед або лимон - ці продукти можуть подразнювати слизову шлунка.

Користь теплої води для організму

Кава

Любителів починати ранок з чашки кави на порожній шлунок теж чекають не самі приємні наслідки. Вона стимулює підвищене виробництво кислоти в шлунку, подразнює слизову шлунку, а звідси - печія і нудота. А якщо у вас синдром роздратованого кишечника, то кава тільки погіршить його симптоми в області черевної порожнини, здуття живота, підвищене газоутворення і розлади травлення.

Кофеїн розслаблює вхід до шлунку, викликаючи рефлюкс - закид жовчі в порожній шлунок і, як наслідок, неприємні симптоми у вигляді нудоти, тяжкості, порушення стулу. Після їжі, навпаки, можна дозволити собі чашечку кави - джерело мікроелементів і антиоксидантів.

М'ясо

Чи їсти м'ясо на голодний шлунок (а особливо на сніданок) нам підказує хоча б здоровий глузд. По-перше, на його перетравлення організму доведеться витратити багато енергії, а звідки вона у голодної людини? По-друге, краще віддавати перевагу вуглеводам.

Організму з ранку потрібні вуглеводи. Він влаштований так, що вранці дуже активно працює підшлункова, виробляються інсулін і кортизол. Вони в парі відповідають за те, щоб клітини отримали енергію, а енергія - це глюкоза. Тому вранці нам потрібні складні вуглеводи. А такі продукти, як м'ясо, тваринні білки - їх краще залишити на другу половину дня.

Про бутерброди з ковбасою краще теж забути. З одного боку, це зайві консерванти і барвники, з іншого - хліб.

Дріжджова випічка

Хлібобулочні і борошняні вироби на голодний шлунок - пряма дорога до ожиріння. Вони швидко перетравлюються і не затримуються в шлунку, зате викликають різкий стрибок цукру в крові і викид інсуліну. Додайте до цього маргаріноподібні жири і надлишок цукру в складі хлібобулочних виробів і отримаєте роздратовані стінки шлунку і дискомфорт тут і зараз.

Будь-який білий хліб, будь-які швидкі вуглеводи, випічка, якісь дешеві макарони, локшина, будь-яке борошно вищого гатунку - все це дійсно викликає процес бродіння. Тому що організм не готовий з ранку до швидких вуглеводів. Це навантаження і на шлунок, і на кишечник, і на підшлункову залозу. Особливо тим людям, у яких схильність до діабету. Це все вкрай неблагополучно позначається на роботі всього травного тракту. Страждають стінки шлунку і підшлункова залоза.

Соки

Такий сніданок, як круасан і стакан апельсинового соку не найкращий варіант. По-перше, це абсолютно несумісні продукти. Апельсин - це кислий фрукт. А з кислими фруктами і овочами потрібно бути дуже обережними. Особливо на голодний шлунок. Плюс цукор. Кислоти з цукрами погано поєднуються. Не цукор в чистому вигляді, але і крохмаль, який міститься в випічці.

Пити на голодний шлунок соки не рекомендується, тому що це витримка, позбавлена ​​клітковини отримаєте удар по підшлунковій залозі. Крім того, голодний організм сприймає сік як їжу і починає виробляти велику кількість інсуліну. А ще це надлишкова кислота, яка голодним точно не потрібна.

Фрукти

У кислих фруктах і ягодах піднімається питання все тієї ж кислоти, шкідливої для порожнього шлунку. Але якби проблема була тільки в цьому. Кислоти, що містяться в цитрусових, при попаданні в порожній шлунок можуть викликати печію і привести до алергії, гастриту або виразки. Може бути, груша корисна? Знову мимо. Вона багата грубою клітковиною, яка може пошкодити слизову порожнього шлунку.

Ці фрукти і ягоди краще не їсти на голодний шлунок

Овочі

Дієтологи навіть не стали розглядати кожен окремий овоч, а просто заявили, що від них краще утриматися - шкода знайдеться практично в кожному, якщо є їх їсти на голоднийшлунок.

У них багато кислот, досить груба клітковина, і це дратує слизову шлунку. У помідорах - щавлева кислота. Вранці у нас в шлунку і так підвищена кислотність після ночі, а помідори її ще збільшують, звідси концентрація соляної кислоти. Виходить, що стінки шлунку запалюються. Тому огірки, помідори, свіжу капусту - все це краще не їсти.

Йогурти

Кисломолочні продукти на голодний шлунок не те щоб сильно шкідливі - вони просто марні. Вранці після сну в людському шлунку висока концентрація соляної кислоти, а кисле середовище вбиває всі корисні лактобіфідобактеріі, які містяться в «живих» кисломолочних продуктах. Тому йогурти, кефіри та іншу кисломолочку сміливо залишайте на перекус.

Що тоді єсти?

З цього списку може здатися, що на голодний шлунок взагалі нічого не можна. Але не поспішайте робити висновки. Ось що кажуть дієтологи про здоровий і повноцінний сніданок - це точно можна їсти на голодний шлунок.

Важливий щоденний, здоровий повноцінний сніданок, не менше 300 мл за обсягом, який може включати злаки у вигляді каш, білкові продукти (нежирне м'ясо, омлети, запіканки), корисні жири в складі масел, горіхів, авокадо. Зелений чай вранці допоможе прискорити обмін речовин, підбадьорить і додасть сил, корисні трав'яні чаї (з ромашкою, м'ятою, материнкою, чебрецем), відвар шипшини як джерело вітаміну С, мікроелементів і антиоксидантів, мінеральна вода без газу.

Якщо протягом дня немає можливості нормально пообідати, перекусіть несолодкими хлібцями, сушками, галетами, бананами. А ось солодощі, шоколад, горіхи та цитрусові в якості перекусу не підійдуть.

А взагалі найефективніше в профілактиці порушень роботи органів травлення - дотримуватися режиму харчування. Є дієтологи рекомендують не менше трьох разів на день, приблизно в один і той же час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#схуднення #дієта для схуднення #як швидко схуднути #як схуднути #як схуднути в животі #дієта для похудання #як швидко схуднути в животі #як похудати за тиждень
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...