• Головна
  • 22 травня – День святого Миколая Весняного 2021: Що можна і не можна робити, головні прикмети
Привітання з Днем Святого Миколая в картинках
11:20, 21 травня 2021 р.

22 травня – День святого Миколая Весняного 2021: Що можна і не можна робити, головні прикмети

Привітання з Днем Святого Миколая в картинках

На честь святителя Миколи в Україні і в світі споруджувалися численні храми та монастирі, а в народі до нього зверталися з проханнями уберегти худобу і урожай і проводили охоронні ритуали, які захищають тварин від хижаків і інших бід Микола Чудотворець - один з найбільш шанованих в християнстві святих.

Акція! Поспішайте купити зі знижкою 15% прасувальні дошки, сушарки для білизни, драбини

У церковному календарі його пам'яті присвячений не один день, проте одним з найбільш шанованих вважається свято, присвячене дню смерті святого та перенесенню мощей чудотворця з Мир Лікійського до італійського міста Барі.

День перенесення мощей православні християни щорічно відзначають 22 травня (9 травня з старим стилем). У народі це свято отримало назву День Миколи Весняного. На Русі з ним пов'язано безліч повір'їв і обрядів, частина яких існує з дохристиянських часів.

Історія життя святого Миколая Чудотворця

За переказами, святий народився в III столітті в грецькій колонії Патара (провінція Лікія). Микола був релігійний з самого дитинства і повністю присвятив своє життя християнській вірі. Він з малих років читав Святе Письмо, молився і вів праведне життя. Його дядько, будучи єпископом звів його у сан священика. Після смерті батьків Микола роздав все успадковане стан нужденним. Святий ревно захищав християнську віру від єресей і за своє життя зробив багато добрих справ. Ще за життя він прославився як захисник безневинно засуджених.

Після смерті святого його тіло почало мироточити і стало об'єктом паломництва.

Що сталося 22 травня

Перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійського в Барі сталося в XI столітті. Це стало приводом для великого християнського свята, яке в церковному календарі називається "Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Барі".

Спочатку свято перенесення мощей святителя Миколая відзначалося тільки мешканцями італійського міста Барі. В інших країнах християнського Сходу і Заходу він не був прийнятий незважаючи на те, що про перенесення мощей було широко відомо. Ця обставина пояснюється властивим Середніх віків звичаєм вшанування переважно місцевих святинь. Грецька церква також не встановила святкування цієї дати, можливо, тому, що втрата мощей святителя була для неї подією сумною.

На Русі в XI столітті шанування святителя поширюється досить швидко і повсюдно. Православною церквою святкування пам'яті перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі 9 травня встановлено незабаром після 1087 року на основі глибокого шанування нашим народом. Слава про чудотворення, явлені святителем на землі і на морі, була широко відома давньоруському народу. На честь святого називали і продовжують називати храми, собори, монастирі.

В Україні важко знайти місто, в якому немає Свято-Миколаївського храму або церкви Святого Миколая.

Народне свято Миколи Весняного: звичаї, традиції, прикмети

На Русі до Миколи Чудотворця зверталися з проханнями уберегти худобу і урожай. Це свято вважалося у селян важливою датою в сільськогосподарському календарі, в багатьох районах святого вважали покровителем коней, тому день його пам'яті нерідко називали "кінським святом".

Коней в цей день вперше виганяли в нічну, і всі конярі з цієї нагоди замовляли молебні з водосвяттям, щоб святий Миколай вберіг табуни від диких звірів, а також забезпечив коням хороший приплід і здоров'я. З Миколи селянське життя поступово йшло в гору. Встановлювалася тепла погода, домашнім тваринам вистачало свіжої трави, корови і кози давали більше молока, а тому можна було не турбуватися про те, чим нагодувати сім'ю і худобу.

У власників коней і худоби прийнято було в день проводити різні охоронні ритуали, які захищають тварин від хижаків і інших бід.

Наприклад, щоб вовки не чіпали худобу, господарі робили особливі магічні дії, як би зводили перешкоду між вовком і його здобиччю: встромляли ніж в стіл або в поріг, клали в піч залізо, накривали камінь горщиком і читали спеціальні заговори.

Крім того, селяни дотримувалися ряд обов'язкових заборон: не ставили огорож в період між днями святого Юрія і святого Миколая, не їли м'яса на Миколу весняного, не передавали в цей день з дому пристосування для ткацтва. Оскільки Микола Угодник шанувався покровителем родючості, до його свята були приурочені "ходіння по домам", які представляли собою ритуальні обходи полів і огляд посівів.

Селяни вважали, що напередодні свого свята сам Микола Угодник обходить поля і допомагає житу рости. Під час обходу угідь селяни за особливими прикметами судили про майбутній урожай. Дощ на день вважали передвістям вдалого року.

Привітання з Днем Святого Миколая в картинках

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день святого миколая весняного #привітання з днем святого миколая весняного #день миколи чудотворця #день святого миколая #день святого миколая 2021 #миколая 2021 #коли день святого миколая #миколая свято #свято святого миколая #святий миколай 2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...