• Головна
  • Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет
11:04, 27 травня 2021 р.

Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

ФОТО 1: Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

ФОТО 1: Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

На Житомирщині відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. У рамках засідання комітету відбулася зустріч з представниками організацій «чорнобильців» Житомирщини.

Народні депутати від «Слуги Народу» зустрілися з керівниками місцевих громадських організацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС Житомирщини для обговорення та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань соціального захисту та забезпечення ліквідаторів і постраждалих від катастрофи.

«Ми зібралися сьогодні, щоб започаткувати реальний діалог влади – представників обласної ради, народних депутатів, які займаються соціальною політикою, – із ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. Зі слів самих ліквідаторів, такого діалогу не було 35 років. Почули ту проблематику, яка є. Наше завдання – розробити дорожню карту та за каденцію втілити її в життя», – розповів голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко.

Основними проблемами «чорнобильців» залишаються компенсація за втрачене майно, оздоровлення та соціальний захист.

На повернення пільг ліквідаторам направлений законопроєкт №4555, який в першому читанні підтримали 340 народних депутатів.

«Минуле скликання Верховної Ради прийняло ганебне рішення і скасувало пільги «чорнобильцям» і ліквідаторам. Але саме наша фракція піднімає питання повернення цих пільг. 4555 був проголосований у першому читанні такою більшістю голосів, що сьогодні ні в кого нема сумнівів та заперечень, що він буде проголосований і в цілому», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Фото 2: Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко разом із уповноваженим представником «чорнобільців» Леонідом Антонюком

Причому, народний депутат підкреслив, що це тільки перший з 11 законопроєктів, які сьогодні зареєстровані в парламенті щодо поновлення пільг та покращення соціального захисту «чорнобильців».

«Є рішення Конституційного суду, щодо того, що рішення минулого скликання про відміну пільг «чорнобильцям» є антиконституційним, і ми будемо це виправляти», – акцентував Арсеній Пушкаренко.

Ще одна надзвичайно важлива проблема, про яку йшлося на засіданні, – це медичний захист «чорнобильців». Для Житомирської області болючим питанням залишається лінійний прискорювач.

«Ганьба, що за 30 років Незалежності в Житомирській області, найбільш постраждалій від Чорнобильської катастрофи, нема лінійного прискорювача. Це відповідальність обласної державної адміністрації. Але я думаю, що доручення президента щодо його закупки точно буде виконано в цьому році», - сказав Арсеній Пушкаренко.

За результатами зустрічі, керівники «чорнобильських» організацій обрали уповноваженого представника своїх інтересів. Ним стане ліквідатор, генерал цивільного захисту Леонід Антонюк. Він отримає статус радника голови обласної ради з питань соціального захисту населення постраждалого від аварії на ЧАЕС. З ним також планують співпрацювати в парламентському Комітеті з питань соціальної політики під час розробки профільних законопроєктів.

Фото 3: Арсеній Пушкаренко запевнив, що зустрічі з ліквідаторами будуть регулярними

«Я бачу сьогодні, що спільно з органами влади 60% проблемних питань можна вирішити, але ми маємо почути одне одного, як ці проблеми потрібно вирішувати. Ми готові спільно з владою та депутатами на День вшанування ліквідаторів або на День Незалежності відкрити Радіаційний центр, на це не потрібно коштів, лише бажання, де сотні і тисячі людей будуть врятовані», - сказав Леонід Антонюк

Народний депутат України Арсеній Пушкаренко запевнив, що зустрічі з ліквідаторами будуть регулярними.

Автор Іван Юр’єв

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...