Лікування та обстеження при COVID-19: що оплачує держава, а що пацієнт.

Лікування та обстеження при COVID-19: що оплачує держава, а що пацієнт.

Роз'яснення Національної служби здоров'я України.

В коментарях часто запитують стосовно обстежень та ліків при лікуванні COVID-19. Коли оплачує держава, а коли сам пацієнт? Відповідаємо:

-Пацієнтів із легкою та середньої тяжкості формами захворювання, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати в амбулаторних умовах. Рішення про місце лікування приймає сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію.

-При необхідності лікар призначає тест на коронавірус - швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або ПЛР. Також лікар, оцінивши стан пацієнта, може виписати е-направлення на інші додаткові обстеження чи аналізи. Всі обстеження за електронним направленням безоплатні.

Якщо пацієнт проходить обстеження на власний розсуд, це не входить у перелік безоплатних послуг. Пацієнт оплачує їх самостійно.

-При домашньому лікуванні рекомендовано симптоматичне лікування - наприклад, жарознижувальне, призначене лікарем. Ліки при домашньому лікуванні оплачуються пацієнтом. Відшкодування державою не передбачено.

-При госпіталізації в стаціонар пацієнт отримує усю необхідну медичну допомогу безоплатно. Також усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, входять до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів.

Якщо в закладі, який має контракт з НСЗУ на надання стаціонарної допомоги при COVID-19, вимагали купувати ліки та інші витратні матеріали, потрібно повідомляти про такі випадки і залишити скаргу на сайті НСЗУ у розділі “Громадяни”

COVID-19 пацієнт лікування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі