Вознесіння Господнє - 2021: що можна і не можна робити 10 червня

Вознесіння Господнє - 2021: що можна і не можна робити 10 червня

У день Вознесіння Господнього православні віруючі згадують вознесіння на небо Ісуса Христа. Це свято справляють на 40-й день після Великодня, тому щороку дата плаваюча.

В 2021 році Вознесіння Господнє припадає на 10 червня. Це свято вважається одним з 12 головних свят православної церкви.

Історія свята і його сенс

Згідно з переказами, Ісус після Вознесіння явив себе апостолам, а потім зібрав їх в Єрусалимі і сказав, що через кілька днів вони будуть хрещені Духом Святим. Після цього він вознісся на небо.

На Вознесіння червоні облачення священнослужителів змінюються на білі. У них вони служать наступні десять днів - аж до Трійці, яка в 2021 році випадає на 20 червня.

Перемігши смерть і давши тим самим можливість воскреснути, Ісус підніс у своїй особі людську природу, відкривши кожній людині можливість у загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Цей день символізує надію християн на друге пришестя Христа, а ще означає повний розквіт весни за слов'янськими традиціями. У народно-християнській традиції вважалося, що з Вознесіння весна остаточно поступається місцем лету.

Що можна і що не можна робити

У свято Вознесіння Господнього забороняється здійснювати будь-яку роботу, за винятком повсякденних побутових справ. У цей день віруючі йдуть до храмів на служби - спочатку на нічну, а потім на літургію.

Згідно з церковним Уставом, у цей день немає поста. Тому після служби віруючі збираються за святковим столом.

Православні християни в день Вознесіння поминають предків, доглядають за могилами і ходять в гості. Влаштовувати гучні застілля не прийнято, проте заохочується щедрість. Люди вірять, що в цей день Ісус ходить під виглядом жебрака, тому вітається подавати милостиню і допомагати нужденним.

Традиції і прикмети

З Вознесіннього дня, який завжди припадає на четвер, і до найближчої неділі в селах проходили остаточні проводи весни. Перша неділя після Вознесіння вважалася закінченням весни і початком літа.

У селах на свято не прийнято було викидати сміття з дому і плюватися. Щоб задобрити жебраків, господині пекли "лапотки" - особливі млинці "Христу на доріжку". Також готувалися спеціальні печива-драбинки, які символізували шлях в рай.

За народними прикметами, на Вознесіння солов'ї співають особливо голосно. А якщо комусь вдасться зловити цю птицю, то буде щастя на цілий рік.

У багатьох селах дотримувалися обряди "заклинання жита": селянки йшли в поле, кожна вставала у своїй ниві, вклонилась на чотири сторони світу і кидала печиво-драбинку вгору, примовляючи: "Щоб жито моє зросло також високо". Після чого драбинку з'їдає. Іноді вгору летіли домашні ложки і яйця з тими ж примовками.

Вознесіння Господнє прикмети заборони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі