• Головна
  • Бездіяльність новоградських чиновників щодо пам’яток культурної спадщини: Прокуратурою заявлено позов
13:06, 22 липня 2021 р.

Бездіяльність новоградських чиновників щодо пам’яток культурної спадщини: Прокуратурою заявлено позов

Фортеця Новоград-Волинський

Фортеця Новоград-Волинський

За втручання Новоград-Волинської окружної прокуратури майже 100 пам’яток архітектури будуть внесені до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Новоград-Волинською окружною прокуратурою приділяється особлива увага збереженню пам’яток культурної спадщини, яких на Звягельщині налічується майже сотня. Це, зокрема, Свято-Михайлівська церква у с. Груд (1913 р.), Звягельський замок, споруджений князем Острозьким (1507 р.), поштова станція (1840 р.), пам’ятки археології «Городище» (поселення, датоване І тис. до н.е. ІХ-Х ст.), розташоване на правому березі річки Церем в урочищі «Вали» та Поселення ХІ-ХІІІ ст. на південній околиці Новоград-Волинського, на лівому березі р. Смолки тощо.

Установлено, що об’єкти культурної спадщини, хоча й перебувають на державному обліку, однак, у порушення закону, не були включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що негативно позначається на їх збереженні та утриманні.

Таке порушення спричинила бездіяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, якими тривалий час не оформлювалися належні документи та не було подано пропозиції до уповноваженого органу - Житомирської облдержадміністрації - щодо ініціювання питання перед Міністерством культури України про внесення цих об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

З огляду на такі обставини, окружною прокуратурою заявлено позов про визнання бездіяльності Новоград-Волинської міської ради протиправною та зобов’язання вчинити відповідні дії. Лише після відкриття Житомирським окружним адміністративним судом у справі провадження міськрада визнала вимоги прокуратури законними та вжила відповідних заходів. Відтак за втручання Новоград-Волинської окружної прокуратури майже 100 об’єктів культурної спадщини регіону будуть внесені до Держреєстру, що сприятиме їх належному утриманню та збереженню для наступних поколінь. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
?
26 липня 2021 р., 01:30
Богуна- Маєток!?... І. Д.ІНші ???!!!
Анжела
26 липня 2021 р., 01:43
Мабуть в спадок від бабусі Залишається...? Кілька століть- років??? А от поспіль з 2008 Точно!!!
Оголошення
live comments feed...