• Головна
  • Як зробити Новоград-Волинський краще?: 10 ідей для розвитку міста
14:13, 1 серпня
13

Як зробити Новоград-Волинський краще?: 10 ідей для розвитку міста

Новоград-Волинський

Новоград-Волинський

Ситуація з благоустроєм у місті Новограді-Волинському сьогодні складна; розуміння того, що потрібно зробити, а що, навпаки, заборонити складається враження, що немає.

Редакція сайту міста Новограда-Волинського 04141.com.ua вирішила скласти список з 10 ідей, які стануть в нагоді нашому місту, при підготовці матеріалу враховували кращий досвід реалізованих проєктів - в Україні та за кордоном.

Кожна з ідей вимагає більших чи менших ресурсів чи часу на втілення. Однак, не так це вже й складно: єдине, що потрібно мати в будь-якому випадку - це тверду волю і бажання працювати.

Ми впевнені, що втілення хоча б однієї ідеї з цього списку здатне змінити життя Новограда-Волинського на краще.

1) Створення сервісу оренди електроскутерів.

Сервіси прокату електроскутерів набирають свою популярність у містах України, але на жаль ще не впровадженні у нашому місті. Локації, де можна з душею покататися є. Наприклад територія Фортеці, біля пам'ятника Лесі Українки, але в більшості інших місць, якість дорожнього покриття бажає бути кращою. І такі прогулянки можуть бути доволі небезпечними. Ця ідея може бути реалізована місцевими підприємцями. Головна проблема – яким чином захистити електротранспорт від вандалів та крадіїв, яких у місті доволі багато.

2) Прибрати зовнішню рекламу з центральних вулиць міста та встановити єдині правила оформлення вивісок магазинів.

Пройдіть по центральних вулицях і площах міста, подивіться навколо і вгору - чи багато ви можете побачити? Десятки різних шрифтів та кольорів. Чим не колишній Шанхай, а де саме місто? Ні, його не видно, адже фасади приховані за убогою рекламою білбордів, якої останнім часом стало так багато. Вседозволеність і хаос у місцевому самоврядуванні, з одного боку, і повний несмак у частини власників магазинів, - з іншого, привели до появи захаращеності вивісками фасадів.

3) Громадські туалети.

Мало хто говорить про це, але коли нас "кличе" природна потреба, то Новоград-Волинський є абсолютно не пристосованими до цього. Публічний туалет в парку культури та відпочинку та ще один на автовокзалі не закриває проблеми міста з цього питання. Розміщенні під час масових заходів біотуалети, це лише тимчасові рішення, які потребують вирішення.

4) Соціальні контейнери.

На противагу сміттєвим бакам доцільно встановити по місту Новограду-Волинському кілька точок для збору вживаного одягу: адже часто, ми вирішуємо позбутися десятків речей, які могли б ще стати в нагоді людям з тяжким матеріальним становищем.

5) Створити логотип і бренд міста Новограда-Волинського.

Звичайно, при повній відсутності стратегії розвитку міста і розбитих дорогах займатися розробкою бренду було б дурістю. Але рано чи пізно всі зрозуміють, що саме такий "товарний знак міста" - і є тією мовою спілкування міського середовища з його гостями. Від того, як місто Новоград-Волинський себе позиціонуватиме, залежить його майбутнє в новому соціальному просторі. Але цей процес має бути відкритим, має проводитися голосування за кращі проєкти. Поки ж ми можемо бачити негативний досвід - наприклад, з лого «Лесиних джерел», яке, м'яко кажучи, не дуже вражає.

6) Упорядкувати вуличні ринки.

Як би вам не було шкода бабусь, але торгувати овочами, фруктами й молочними продуктами з землі - це неправильно. Закон повинен бути рівним для всіх - не можна дозволяти стихійним ринкам виробляти антисанітарію і безлад на тротуарах.

7) Інвентаризація всього майна і земель.

Здається, що в місті Новограді-Волинському точно не знають, що, де і в чиїй власності знаходиться. Тільки інвентаризація всього, що в місті є, дозволить побачити, якими ресурсами воно володіє. А то скверики перетворюються в місця будівництва приватних будинків, у парку незрозуміло кому що належить, за місце анонсоване під нову паркову зону проходять «змагання за участю Феміди».

8) Безпечні дитячі майданчики.

У Новограді-Волинському досі служить старе залізо радянського зразка, зване дитячими майданчиками від несправності яких можуть будь-який час постраждати діти. Далеко йти не потрібно, завітайте у міський парк. Такі аварійні майданчики треба закрити, на їх місці облаштувати нові. Нехай це відбувається у співпраці зі спонсорами, депутатами - краще такий піар, ніж травмування дітей.

9) Реконструкція систем водопостачання та каналізації. Контроль за несанкціонованими стоками в річки.

Мабуть, це одна з головних проблем нашого міста, на рівні з "убитими" дорогами, але проблема системи водопосточання потребує спокійного вирішення без емоцій з достатнім фінансуванням. Також необхідно виявляти місця несанкціонованих стоків у річки Смолка та Случ. Купатися у нечистотах, як і бачити їх з крану нікому не хочеться і у цьому напрямку широке поле роботи.

10) Створення історичної пішохідної зони в центрі міста вільної від автотранспорту.

Найбільш вдалим місцем для цього може бути вулиця Шевченка від її початку до кола чи з кола до перехрестя з вулицею Пушкіна, з укладанням замість асфальту бруківки. Але для створення комплексної яскравої візитівки нашого міста потрібна програма реставрації фасадів будинків, які можна оформити в одному стилі та кольорах, яка скриє сліди хаотичної теплоізоляції на багатоквартирних будинках у центрі міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #ідеї #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Местный житель
1 серпня, 16:16
Все это очень хорошо и правильно!И, надеюсь,средства на все эти позитивные изменения будут выделены из местного бюджета,а не "содраны" с людей всеми возможными способами(в том числе в платежках: дополнительно за "комфорт")!!!
Жора
1 серпня, 20:57
Кинотеатр сделайте мля. Детям скучно.
Анжела
1 серпня, 23:38
Потрібна програма: Я народився в м.Новоград- Волинський, і хочу жити тут, бо мені та моїм рідним насправді Комфортно Жити в Цій Громаді!
Андрій
2 серпня, 07:29
А річка,  дороги,  лікарня, кінотеатр, парк один і другий і ще купа іншого саме реконструюється і відновитися....
Леся Українка
2 серпня, 08:24
Хай недокерівництво перестане красти в шалених розмірах і за 💲ставити підписи в тих питаннях які для громади лише шкодять,і тоді так можна використовувати ці і ще багато інших класних ідей. Але про що можна говорити якщо люди голосують за таких урбаністів....
Оголошення
live comments feed...