• Головна
  • Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат продовжить свою роботу
11:44, 27 серпня

Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат продовжить свою роботу

Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат продовжить свою роботу

Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з порушеннями розумового розвитку, що знаходиться в Новоград-Волинському районі Житомирщини відкрила перший клас.

До цього набирати перші класи було заборонено. Три роки над Довбиською школою висіла загроза ліквідації.

Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук (https://fb.watch/7D3xIc2zIq/) заступник голови фракції ПП «Слуга Народу», голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування випадків порушення прав дитини – Павло Сушко.

Він наголосив, що після того, як у ситуацію втрутилася ТСК, залучила представників місцевих служб, відповідні департаменти ОДА та прокуратури – проблему вдалося вирішити. «Перший дзвоник для першачків таки пролунає в Довбиській спеціальній школі на Житомирщині. Цього року в перший клас підуть 11 дітей. Повернуться за парти рідної школи і учні 3-го класу. Поповняться учнями і 5-й, 6-й, 7-й та 10-й класи Довбиської школи», - йдеться у повідомленні.

Більшість з них пройшла через інклюзію, в тому числі хлопчик з багатодітної родини, мама якого розповідала про негативний досвід навчання у масовій школі. Так, в 4-му класі дитина досі не вміє читати. Вчитель через брак ресурсу та досвіду роботи з такими дітьми змушувала його присідати, аби він не відволікав інших учнів та був чимось зайнятий. До дитини застосовувалися образливі слова. «Звісно, що таке освітнє середовище неможна вважати сприятливим для дитини з ООП (особливими освітніми потребами)», - наголошується в повідомленні.

Також зазначається: – «Завдяки роботі ТСК, вольовому рішенню голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка, який вивчив ситуацію, розібрався з проблемою і прислухався до прохання місцевих мешканців щодо збереження школи, скасуванню ганебної 586 Постанови – діти можуть повернутися у звичне для себе середовище їхньої спеціальної школи. Так, діти отримали можливість здобувати освіту відповідно до їхніх потреб. Бути в колі однолітків та фахівців, які забезпечують для них прийнятні умови розвитку і навчання. Кожна дитина – унікальна. Не може бути єдиного правильного підходу до навчання всіх дітей з ООП. Хтось почуває себе комфортно в інклюзивному класі, а є ті, для кого це супроводжується постійним стресом та відсутністю будь-якого прогресу у навчанні.

«Спеціальні школи повинні бути та працювати заради дітей з ООП, як це є у всьому світі», - зазначає голова слідчої комісії Павло Сушко.

Також наголошує: – «Заклади для дітей з ООП на місцях можна зберегти лише спільними зусиллями членів ТСК у співпраці з місцевою владою. Якщо остання не хоче чути своїх мешканців і таки підтримує бездумні рішення про ліквідацію шкіл, тоді члени слідчої комісії безсилі». «Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» є навчально-виховним закладом, який здійснює навчання і виховання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, корекцію особливостей їх розумового і фізичного розвитку. Школа працює за спеціальними навчальними планами і програмами, тут навчаються 102 дитини з 7 районів області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...