• Головна
  • Звягель чи Новоград-Волинський?: Чим питання перейменування міста вигідне місцевій "еліті"
16:19, 19 вересня 2021 р.

Звягель чи Новоград-Волинський?: Чим питання перейменування міста вигідне місцевій "еліті"

Новоград-Волинський

Новоград-Волинський

Десятки міст та селищ в України останнім часом змінили свої назви. У більшості випадків цей процес був пов'язаний з декомунізацією.

Український інститут національної пам'яті оприлюднює перелік міст та сіл (інтерактивний перелік тут), назви яких символізують комуністичний тоталітарний режим. Згідно із даними моніторингу УІНП відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» зміні підлягали назви 76 міст і містечок (смт) та 801 село і селище, але дані постійно оновлюються.

Місто Новоград-Волинський відсутнє у цьому списку, але постійно у нас точаться розмови з приводу перейменування та/чи повернення історичної назви місту на Звягель.

Будь-які згадки про цей процес чи чергового засідання робочої групи з даного питання викликає суспільний резонанс і постійні чвари між прихильниками та противниками даного процесу.

Можливо б люди не так гостро реагували з приводу даного питання, але відверті прорахунки чинної місцевої влади у комунікації з мешканцями міста, жалюгідний стан інфраструктури та загалом благоустрою міста, відверте невирішення нагальних проблем містян, вкотре дратують більшість жителів цією ініціативою.

На нашу думку, цьому сприяє недовіра до представників місцевої влади, відсутність справжнього діалогу з даного питання з мешканцями міста та надання політизованості цьому процесу, який не дає змоги поставити крапки у процесі "Звягель чи Новоград-Волинський?".

У певний час дане питання використовується місцевою владою для відволікання уваги жителів від дійсних проблем громади. Цей процес став занадто політизований, а тому не має підтримки у більшості мешканців міста. Які не так проти назви Звягель, як проти бутафорського "євроремонту" по-новоград-волинськи.

Коли Ви вкотре почуєте про повернення історичної назви – Звягель?

У період загостення політичної боротьби, чергових виборів та/чи "нового ляпу" від влади.

Коли дійсно можна вирішити питання з поверненням історичної назви – Звягель?

Коли місцева влада не шукатиме простих рішень, й хоча б почне вирішувати першочергові нагальні проблеми міста; заручиться підтримкою жителів, зробить процес відкритим для усіх, а не у форматі "овального столу"; залучить до комісії авторитетних представників від громадськості; у слушних момент, при досягненнях у вирішенні соціальних і комунальних проблем, проведе загальноміське опитування з даного питання; проведе усі юридичні процедури у відповідності до чинного законодавства України.

На жаль, вказане питання на даний час тільки розділяє мешканців міста. Але принципи "Розділяй і володарюй" і "Хліба та видовищ" зараз у тренді в місцевої влади.

Нагадаємо Вам як Новоград-Волинський отримав свою назву "мовою документу". 

5 липня 1795 року в іменному рескрипті Катерини ІІ на ім’я генерал-губернатора Мінського, Ізяславського і Брацлавського генерал-поручика Тулолміна. – "ПРО РІЗНІ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЩОДО УСТРОЮ ВОЛИНСЬКОЇ ТА ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЙ", зазначено наступне:

Дав указ Нашему Сенату о приведение в действие Учреждений Наших от 7 ноября 1775 года в наместничествах Волынском и Подольском, за благо признали Мы изъявить вам при сем случае волю Нашу:

1. Губернскими городами быть в Волынской губернии Новограду Волынскому, который устроить при местечке Звягеле, приобретя оное покупкою с достаточным пространством выгонной земли, и сочинив ново-созидаемой губернии план, представить на утверждение Наше; в Подольской – Каменцу-Подольскому. Города же в Волынской губернии: Житомир, Овруч, Луцк, Владимир, а также казенное местечко Ковель; в Подольском города: Летичев и Кременец и казенные старостинские местечки: Проскуров, Ушицу и Вербовец учредить уездными городами, обращая на них все те права и преимущества, каковые присвоены городам Минской и Брацлавской губерний, по силе рескриптов, вам данных от 3 и 22 прошедшего мая сего года. Поелику же в Новограде Волынском не имеется еще приличных зданий, для помещения губернских присутственных мест, то, доколе дома тамо не будут построены, учредить на первый случай пребывание оных в Житомире, где и ныне находится губернское Волынского наместничества начальство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Звягель #Новоград-Волинський #переіменування #повернення історичної назви
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
----))
19 вересня 2021 р., 20:38
Ну i де тут Украiна i украiнська мова в цьому письмi?
Наташа.
19 вересня 2021 р., 22:44
Скільки часу ще буде ця колотнеча ми народженні в новограді
Наташа
19 вересня 2021 р., 22:46
Ми за новоград!!!!!!
Дмитро
20 вересня 2021 р., 01:35
За звягель дупу рвуть тільки жидо-бандерівське кодло 1,5%. Всі мешканці міста тільки за Новоград-Волинський
Боровикчмо
20 вересня 2021 р., 09:23
Наш город Новоград! Авы проходимцы пи@дуйте на@рен в свой звягель...
Оголошення
live comments feed...