• Головна
  • “Пакунок малюка”: майже 1600 сімей Житомирщини отримали державну допомогу
00:03, 2 жовтня 2021 р.

“Пакунок малюка”: майже 1600 сімей Житомирщини отримали державну допомогу

“Пакунок малюка”: майже 1600 сімей Житомирщини отримали державну допомогу

Підтримка сімей під час вагітності та після народження дитини є одним з першочергових завдань держави. З цією метою породіллям надається одноразова натуральна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами –«пакунок малюка».

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА, з початку цього року в пологових будинках області народилося 6333 дитини. Для забезпечення такою допомогою новонароджених дітей нашої області видано 1582 «бебі-бокси».

Допомогу можна отримати впродовж 30 днів після народження дитини. У разі неотримання такої допомоги з незалежних від батьків причин вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної допомоги «пакунок малюка».

Крім того, з 01 липня 2021 року виплата такої компенсації проводиться за бажанням батьків замість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Нагадаємо, що Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» № 1359-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року.

Закон закріплює повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого.

При цьому допомога «пакунок малюка» не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).

Також цим законом закріплюється вартість «пакунка малюка» на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років,  встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.

Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на сьогодні становить 6039 грн.

Із заявою щодо призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з січня 2021 року в Житомирській області звернулися 4729 осіб, з яких 4631 особі її призначено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бебі бокси #допомога #пакунок малюка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...