• Головна
  • Яке свято сьогодні 8 жовтня - історія, традиції і що не можна робити
20:34, 7 жовтня

Яке свято сьогодні 8 жовтня - історія, традиції і що не можна робити

8 жовтня

8 жовтня

В Україні святкують День юриста, а також церква шанує преподобного Сергія, ігумена Радонезького. 

8 жовтня українці вітають юристів з професійним днем. Православні в свою чергу згадують преподобного Сергія Радонезького, а також відзначають день ангела носіїв 11 чоловічих імен. Це Олександр, Опанас, Федір, Павло, Євген, Герман, Микола, Максим, Сергій, Прохор, Роман.

Історія Дня юриста в Україні

Відзначають свято з 1997 року завдяки Указу Президента країни №1022 / 97 від 16 вересня 1997 року, націлений на об'єднання всіх юристів з різних сфер.

Однак історія юриспруденції набагато глибша, починаючи з Стародавнього Риму. Першими юристами можна назвати жерців-понтифіків, що забезпечували функціонування правової системи. Як наука, юридична справа формувалося протягом століть. Зараз юриспруденція включає знання про правові норми і закони, всю судову систему, можливості контролю виконання законів як приватними особами, так і цілими структурами.

Завдання юристів - це служити закону і захищати права і свободи громадян згідно з Конституцією України.

Символ Дня юристів

Вважається символом юриспруденції Феміда. Серед її атрибутів: меч, ваги і пов'язка. Меч - це духовна сила, що доповнює напрямок вістря вгору. Богиня показує тим самим, що на все воля небес. Меч не тільки карає, а й попереджає про можливі наслідки зробленого зла.

Ваги - символ справедливості і міри добра і зла. Ваги правосуддя, зважуючи добро і зло, вирішували долю людини - яка сторона переважить, того чекає смертна кара чи ні. Пов'язка - символ неупередженості, демонструє правосуддя як тверезо оцінює орган, що допоможе знайти правильне рішення для кожної зі сторін.

Хто такий преподобний Сергій, ігумен Радонезький

Життя Сергія Радонезького датується 1314 році, де він народився в боярській сім'ї Кирила і Марії. З раннього віку Сергій бачив своє життя, присвячене служінню Богу. Однак батьки не благословляли його. Коли вони вирушили в монастир, незадовго до своєї смерті, Сергій з братом Стефаном втекли в глуху хащу, де оселилися на лісистому пагорбі.

Він не витрачав час на святкування. Все життя Сергія складалася з молитви і праці, читання божественних книг і співу Псалтиря. Головним бажанням преподобного Сергія був порятунок власної душі: хотів жити і померти в своєму лісовому усамітненні.

Навколо нього збиралися люди, що хотіли рятуватися завдяки його молитвам. Тому Сергій став священиком і ігуменом церкви, що побудував разом з братом.

Коли Патріарх Константинопольський Філофей дізнався про високе життя ігумена, то надіслав хрест, параман, схиму і грамоту, в якій благословляв преподобного.

8 жовтня - це за новим календарем день смерті преподобного Сергія. Перед смертю він заповів в першу чергу зберігати чистоту православної віри, а також дотримуватися чистоти душі і плоті, щиру любов і однодумність, утримуватися в їжі і питті.

Традиції та обряди 8 жовтня

Сьогодні різали курей на продаж, а також квасили капусту. Вірили, що якщо готувати її раніше, то скисне. Випікали хлібні коржі на капустяному листі, у яких перед запіканням просили благополуччя на майбутній рік. Якщо закопати теплим перший корж, то буде до врожаю. Якщо випаде сніг, то зима настане 21 листопада. Якщо перший сніг випав слабкий, то літо буде теплим, але не жарким.

У народі 8 жовтня називають ще капусник.

Якщо перший сніг лягає шаром, значить буде хороший врожай наступного року. Якщо вітер південний, то зима буде теплою, якщо західний - сніжною, якщо північний - морозною. Якщо хороша погода сьогодні, значить вона буде зберігатися ще 3 тижні. Сніг випаде нескоро, якщо березові листя не опали.

Яке 8 жовтня, таке і 8 квітня майбутнього року.

Що не можна робити 8 жовтня

Не можна конфліктувати і з'ясовувати відносини. Не можна лінуватися, так як обов'язково сьогодні готують консервацію на зиму і квасять капусту. Не слід починати нові справи, якщо немає впевненості. Варто ризикувати 8 жовтня тільки в запланованих і перевірених проектах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Позитивно
25,6%
Негативно
74,4%
#8 жовтня #8 жовтня свято #8 жовтня день юриста #яке свято 8 жовтня #свято 8 жовтня #8 жовтня день ангела сергія #8 жовтня іменини #8 жовтня день ангела
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...