• Головна
  • Іоанн Богослов: яке свято 9 жовтня і чого не можна робити
14:02, 9 жовтня 2021 р.

Іоанн Богослов: яке свято 9 жовтня і чого не можна робити

Іоанн Богослов

Іоанн Богослов

У день кончини Іоанна Богослова, згідно з народними традиціями, не варто проходити через перехрестя, їсти цибулю і часник і працювати в другій половині дня.

9 жовтня (26 вересня) православна церква святкує кончину апостола і євангеліста Іоанна Богослова, одного з 12 апостолів. Раніше Іоанн Богослов ототожнювався також з Іоанном євангелістом і відповідно вважався автором Євангелія від Іоанна, кількох послань і Одкровення (Апокаліпсису). Але сьогодні серед богословів немає єдиної точки зору на питання, чи була це одна людина чм дві.

Згідно з Новим Заповітом, Іоанн був сином Зеведея і Соломії, яка була дочкою Йосипа Обручника, що заручена з мужем Діви Марії. За переказами, у вдівця Йосипа від першого шлюбу залишилося шестеро дітей - дві дочки і чотири сини. Старшим братом Іоанна був апостол Яків. Разом з батьком обидва брати були рибалками. Ісус Христос зустрів їх на Генісаретському озері і закликав в учні. Брати залишили батька в човні і пішли за Учителем. Крім того, Іоанн Богослов є першим учнем Іоанна Хрестителя.

 СЦікаво, що Христос дав обом брати прізвисько Воанергес, що означало "Сини грому". Пояснень цьому прізвиську два: воно було дано або за запальну і гарячу вдачу обох братів, або за їх вміння говорити і доносити до людських сердець істину, проникати в душу подібно блискавці.

Іоанн разом з Яковом та апостолом Петром був в числі наближених учнів. Вони троє стали свідками чуда Преображення Ісуса і чули голос Господа. Вони ж були присутні при молінні Ісуса в Гетсиманському саду. Уже будучи на хресті, Ісус Христос доручив турботи про свою матір Діві Марії саме Іоанну.

Після Успіння Богородиці Іоанн відправився проповідувати віру Христову в Малу Азію. Багато часу він провів в Ефесі, де творив багато чудес.

Коли імператор Нерон почав гоніння на християн, Іоанн був схоплений і доставлений на суд до імператора. Його хотіли стратити і примусили випити чашу з отрутою, але це не завдало шкоди апостолу, як і кипляча олія, куди його занурювали. Після цих тортур Іоанна заслали на острів Патмос, де він провів кілька років. Разом з ним туди відправився учень його Прохор, який і записав Апокаліпсис: слова пророцтва вимовляв Святий Дух через Іоанна. Крім того, Господь відкрив Іоанну багато таємниць, які допоміг витлумачити ангел.

Після закінчення заслання Іоанн знову прийшов в Ефес і продовжив проповідь, тут же він написав Євангеліє. Головною темою його проповідей завжди була любов - до Бога і ближнього, тому нерідко його називають апостолом любові.

Іоанн прожив майже сто років і був єдиним апостолом, який помер своєю смертю. Відповідно до одного з переказів, Іоанн помолився, зійшов в могилу і велів учням засипати його землею. З плачем і стражданням виконали вони його прохання. А через кілька днів, коли до місця поховання прийшли інші його учні, вони розрили могилу, але тіла там не знайшли.

Могила апостола Іоанна знаходиться на території сучасного турецького міста Сельчук.

У народному календарі цей день називали Іван-мандрівник, тому що Іоанна Богослова просили про заступництво в далекі подорожі. Раніше вірили, що подорожувати пішки особливо небезпечно, тому що на перехрестях, які вважалися магічними місцями і використовувалися для різних ритуалів, подорожнього чекала нечисть. Ось і просили захисту в Іоанна.

У цей день особливо не рекомендувалося проходить по перехрестям і затримуватися на них.

Жінки в день Іоанна пекли особливі пироги, якими потрібно було пригостити сусідів і перехожих. Якщо зустрівся мандрівник або бідняк - це вважалося добрим знаком і розділений з ним хліб обіцяв щастя. Якщо ж подорожніх не зустрінеш, хліб потрібно було згодувати птахам.

За ще одним повір'ям, на Іоанна не варто їсти цибулю і часник - інакше будуть мучити нічні кошмари. Згідно прикмете, працювати в другій половині дня не варто - це приверне погану погоду. А ось якщо на заході небо золотисто-жовте, значить в найближчі дні погода буде тільки хорошою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#іоанн богослов свято #іоанна богослова #одкровення іоанна богослова апокаліпсис #іоанна богослова #акафіс іоанну богослову
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...