• Головна
  • Покрова Пресвятої Богородиці-2021: історія, традиції свята що не можна робити в цей день
20:02, 13 жовтня 2021 р.

Покрова Пресвятої Богородиці-2021: історія, традиції свята що не можна робити в цей день

Покрова Пресвятої Богородиці-2021: історія, традиції свята що не можна робити в цей день

Свято Покрови Пресвятої Богородиці 2021 святкується українськими православними вірянами 14 жовтня, він випадає на четвер. Цей день вважається головним християнським святом осені.

Історія свята

У 910 році місто Константинополь захопили сарацини. Уже ніхто з місцевих не надіявся на порятунок, але напередодні, 14 жовтня, жителі міста зібралися в храмі. Люди почали молитися і до них в оточенні ангелів прийшла Богородиця. Вона зняла зі своєї голови покрив (звідси і пішла назви свята - Покрова Пресвятої Богородиці), щоб розкинути його над людьми, захищаючи таким чином від ворогів. Після цього вороги відступили від стін Константинополя, місто було врятовано.

Традиції і прикмети дня

Покрови Пресвятої Богородиці 2021 - велике православне свято. Однак за багато років свого існування церковні традиції цього дня тісно переплелися з народними звичаями.

За народними прикметами «на Покрову до обіду осінь, а після обіду зима». Якщо вітер північний, зима буде холодною і сніжною, якщо південний - теплою. Якщо сніг вкрив землю, чекай морозної і сніжної зими на всі три місяці. Якщо день без снігу і дощу, осінь буде затяжною. Якщо на Покрову вітер - зима буде мінливою, а весна - холодноюта вітряною. Якщо перший сніг випав до Покрови, то зима вступить у свої права ще не скоро.

Доброю прикметою вважається грати весілля на Покрову. Дощ же в цей день обіцяє молодим щасливе і довге сімейне життя.

Що можна і чого не можна робити на Покрову

Не можна робити серйозну господарську роботу. Наприклад, будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, гладити. Не можна позичати гроші, а також лаятися з людьми.

На Покрову вперше протоплювали піч, причому належало в якості дров використовувати нарубані сухі гілки плодових дерев: тоді на майбутній рік буде хороший урожай.

Бажано всією сім'єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво. Незаміжні дівчата в старовину ставили свічки Богородиці, молилися їй і просили послати хороших женихів.

В цей же день пекли млинці, що було знаком «утеплення» вдома. Вважається, що чим більше в будинку буде приготовлено смачних страв, тим тепліше і затишніше буде взимку.

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покров #покрова пресвятої богородиці #покров пресвятої богородиці #покрова свято #свято покрова #покрова привітання #коли покрова #якого числа покрова #покров пресвятої богородиці #покрова пресвятої богородиці #покрова що не можна робити
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...