• Головна
  • МОЗ затвердило список протипоказань до вакцинації: кому не можна робити щеплення
15:43, 29 жовтня 2021 р.

МОЗ затвердило список протипоказань до вакцинації: кому не можна робити щеплення

Довідки про протипоказання почнуть видавати вже на початку листопада.

Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік із шістнадцяти медичних протипоказань до вакцинації від коронавірусної інфекції SARS-CoV-2. Йдеться про підстави для відмови або перенесення вакцинації. Про це у Facebook повідомив голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Рішення про безпеку або протипоказання до вакцинації прийматиме лікар, який займається лікуванням. Йдеться про абсолютні протипоказання, якщо існує ймовірність серйозної побічної реакції. Висновок лікаря повинен бути обґрунтований даними аналізів, історією хвороби, або медичною комісією/консилумом лікарів та перебувати в електронному реєстрі helsi.me, що інтегрований з порталом державних послуг "Дія".

У переліку МОЗ буде позначено 16 видів застережень.

Протипоказання матимуть постійний та тимчасовий характер, а також залежатимуть від типу препарату.

Так, за словами Михайла Радуцького, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші).

Також для вакцини Pfizer/Moderna абсолютними протипоказаннями є наявність такого захворювання як міокардиту та/або перикардиту . Для пацієнтів з імунодефіцитом ВІЛ препарати підбиратимуться з великою обережністю.

"Дані про пацієнтів, яким справді протипоказана вакцинація, вноситимуться в електронну систему охорони здоров'я" українці зможуть згенерувати документ у додатку "Дія", - повідомив Радуцький.

Довідки щодо протипоказань почнуть видавати вже на початку листопада, уточнив голова комітету ВР з питань здоров'я нації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...