• Головна
  • Куди повідомляти про погіршення самопочуття після вакцинації від COVID-19
Вакцинація
10:27, 5 листопада 2021 р.

Куди повідомляти про погіршення самопочуття після вакцинації від COVID-19

Вакцинація
Куди повідомляти про погіршення самопочуття після вакцинації від COVID-19

ППІ визначений Порядком здійснення фармаконагляду, затверджений  наказом МОЗ від 27.12.2006 № 898, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 січня 2007 року за № 73/13340:

Медичні працівники, до яких звернулися пацієнти зі скаргами на свій стан здоров’я протягом 30 днів після щеплення (байдуже, першою чи другою дозою вакцини), мають повідомити про це Державний експертний центр, заповнивши спеціальну форму в автоматизованій інформаційній системі з фармаконагляду (АІСФ): https://aisf.dec.gov.ua.

Медичний працівник має надати повідомлення про підозру на НППІ протягом 48 годин із моменту його виявлення.

Інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації може надсилати й сам пацієнт за тим самим посиланням: https://aisf.dec.gov.ua.

У разі, якщо лікар відмітив, що реакція серйозна (будь-яка побічна реакція, що призводить до смерті, становить загрозу для життя, вимагає госпіталізації, викликає стійку або значну непрацездатність чи інвалідність тощо), тоді розслідування цього випадку проводить регіональна група оперативного реагування на НППІ. До складу такої групи входять епідеміологи, інфекціоністи, неврологи, алергологи, імунологи, анестезіологи, педіатри/терапевти, судмедексперти.

Оперативна група має встановити наявність або відсутність причино-наслідкового зв’язку зі щепленням.

Якщо ви звернулись до сімейного лікаря із повідомленням про НППІ, а сімейний лікар не подав цю інформацію до Державного експертного центру, пацієнт може повідомити про це  керівника відповідного закладу охорони здоров’я або внести інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації самостійно за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #вакцинація #пацієнти #скарги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Кто нужно.
5 листопада 2021 р., 11:20
В "Ритуал". Все качественно сделают увезут, закопают и забудут. Зато ширанутий.
Оголошення
live comments feed...