• Головна
  • Як отримати сертифікат на підтвердження рівня володіння державною мовою: Покроковий алгоритм держслужбовцю та кандидатам
11:46, 23 листопада 2021 р.

Як отримати сертифікат на підтвердження рівня володіння державною мовою: Покроковий алгоритм держслужбовцю та кандидатам

Як отримати сертифікат на підтвердження рівня володіння державною мовою: Покроковий алгоритм держслужбовцю та кандидатам

Усім відомо, що Закон України «Про забезпечення функціонування мови як державної» передбачає для деяких вакансій підтвердження рівня володіння державною мовою. У затвердженому переліку тих, хто має затвердити рівень володіння:

  • державні службовці;
  • співробітники Національної поліції;
  • прокурори;
  • судді;
  • керівники навчальних закладів;
  • наукові та педагогічні працівники та інші.

Що потрібно для підтвердження відповідного рівня володіння державною мовою?

Треба скласти іспит та отримати державний сертифікат. Документ видається Національною комісією із стандартів державної мови.

Випробувальна система

Випробувальна система для визначення рівня володіння державною мовою - exam.mova.gov.ua . Якщо ви бажаєте перевірити свій рівень, вам необхідно пройти онлайн онлайн-реєстрацію. Для цього ви повинні мати електронний цифровий підпис або пароль та логін від банкінгу, яким користуєтеся.

Після авторизації відкриється сторінка іспитів. Є два іспити:

  1. inoz01 - іспит визначення рівня володіння державною мовою (для отримання громадянства);
  2. testtm - іспит визначення рівня володіння державною мовою 2.0 (для виконання службових обов'язків).

Заявка

Вам необхідно вибрати 2 іспит та натиснути кнопку «Подати заявку на іспит».

Виберіть область України, де плануєте складати іспит та відповідний центр.

Дати, які вам пропонуються, мають вільні місця у відповідному місці складання іспиту, який ви обрали. Якщо дат не має взагалі – спробуйте змінити центр чи місто.

Якщо вам потрібні спеціальні умови для складання іспиту, вам необхідно проставити відповідну позначку. Пам'ятайте, що ці умови:

  1. Призначені лише для людей з інвалідністю;
  2. Перевіряються;
  3. У разі необґрунтованої позначки, вашу заявку скасують без права подати нову раніше ніж за 4 місяці.

Якщо ви все правильно заповнили, натисніть «Подати заяву».

Якщо ви не з'явилися на іспит, ви можете скласти його лише через 4 місяці.

На іспиті

У вибраний час необхідно прийти у відповідний центр. При собі вам треба мати:

  • документ, що засвідчує особу;
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР;
  • або негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не раніше ніж за 72 години до складання іспиту;
  • або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (підійдуть міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однодозової або дводозової вакцини (“зелені” сертифікати);
  • або документ, що підтверджує одужання, дія якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного додатку Дія.

У центрі є інструктор, який перевірить наявність у вас відповідних документів, після чого ви обираєте вільний комп'ютер. Ви повинні здійснити авторизацію в системі в той же спосіб, що й при поданні заявки на проходження іспиту.

Під час іспиту

Інструктори стежитимуть за дотриманням правил тестування. До початку вони проведуть вам короткий інструктаж з проходження іспиту. Після закінчення інструктажу ви натискаєте кнопку «Почати іспит».

При технічних питаннях або проблемах звертайтеся до інструкторів, які вам допоможуть.

Іспит триває 30 хвилин: 20 хвилин – тести, 10 хвилин – монолог.

Тестові питання розраховані на перевірку ваших знань з:

  • побудови синонімічних рядів (або антонімічних, або знаходження відповідності іноземних слів);
  • відмінювання числівників;
  • правильному граматичному чи лексичному побудові речень тощо.

Також кожен варіант тестових завдань включає питання розуміння змісту тексту – щоб виконати його, треба спочатку прочитати запропонований текст, та був дати відповіді питання, пов'язані з його змістом.

Є питання, в яких потрібно із запропонованих відповідей вибрати слова чи речення та вставити їх замість перепусток у тексті.

Після завершення тестової частини іспиту можна буде перейти до другої частини - монологу.

Система надасть вибір: 2 теми для монологу. Після вибору у вас є кілька хвилин на підготовку, а потім записуєте на камеру монолог. Щоб не відволікатися на промови інших претендентів, ви можете скористатися навушниками, які є на місці тестування.

Також ви можете попросити аркуш паперу та ручку, щоб записати основні моменти своєї доповіді або скласти план. Доповідь має бути не більше 5 хвилин, оптимально 2-4 хв. 90% часу треба дивитися у камеру.

Результати

Результати відображатимуться у вашому особистому кабінеті на порталі. Відсоток правильних відповідей на тестові питання буде вказано відразу, а оцінка за монолог з'явиться пізніше – після перевірки членами комісії запису з камери. Вам потрібно набрати від 70% правильних відповідей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екзамен #рівень #сертифікат #іспит #української мови
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...